Menu

Acer Chromebook 11 C732 se zvýšenou odolností

26.01.2018 17:43 | Milan Loucký + Přidat komentář
Acer Chromebook 11 C732 se zvýšenou odolností

Acer Chromebook 11 C732 se zvýšenou odolností | foto: CHIP

Na veletrhu British Education and Training Technology (BETT) v Londýně představila společnost Acer nejnovější chromebook určený pro uživatele v oblasti vzdělávání – Acer Chromebook 11 C732.

Nový chromebook vychází z robustní konstrukce svých předchůdců, splňuje standard MIL-STD 810G a může se pochlubit krytím IP41 pro ochranu proti vniknutí objektů a vody. K dispozici budou i modely se 4G LTE pro připojení k internetu a přístup k datům na cestách.

Postaven na odolných prvcích

Chromebook 11 C732 obsahuje všechny odolné prvky svého předchůdce a doplňuje je krytím IP41, které chrání školní investice. Stupeň krytí IP41 zajišťuje, že chromebook na sobě nemá otvory o větším průměru než 1 mm, takže je chráněn proti drátkům, papírovým sponkám a dalším malým částem, které by jinak mohly způsobit poškození. Stupeň krytí IP41 také zajišťuje, že je Chromebook 11 C732 chráněn před kapající vodou. Kromě toho splňuje přísný americký vojenský standard MIL-STD 810G, který potvrzuje jeho robustnost. Splňuje také standard MIL-STD 810F týkající se ochrany proti vniknutí písku a prachu.

Chromebook 11 C732 dokáže odolat pádům z výšky až 122 cm (ze stolní desky typicky umístěné kolem 75 cm nad zemí by měl s přehledem odolat), a to díky odolné struktuře rohového štítu a gumovému nárazníku okolo klávesnice. Jedinečná vnitřní struktura notebooku Acer Chromebook 11 C732 ve tvaru včelí plástve zpevňuje tělo tak, aby zvládlo až 60kg zátěž směřující dolů na horní kryt. Zesílený rám a panty mají za následek větší odolnost vůči kroucení a namáhání, a to i tehdy když budou studenti chromebooky vkládat do svých batohů.

Klávesnice notebooku Acer Chromebook 11 C732 se může pochlubit konstrukcí, která studentům zajišťuje maximální provozuschopnost. Má zapuštěné klávesy, které zabraňují manipulaci a snižují pravděpodobnost, že budou klávesy studenty vyloupnuty. Kromě toho je klávesnice odolná vůči polití vodou o objemu až 330 ml, a to díky unikátnímu odtokovému systému, který odvádí vodu od vnitřních komponent a umožní její vytečení ven ze dvou vypouštěcích otvorů na spodku základny.

Acer Chromebook 11 C732 se může pochlubit bezventilátorovou konstrukcí, která zajišťuje studený a tichý provoz.

Výdrž na baterii až 12 hodin, vynikající výkon pro Android aplikace

Chromebook 11 C732 vydrží na baterii pracovat až 12 hodin. Poskytuje solidní každodenní výkon zajištěný buď dvoujádrovým procesorem Intel Celeron N3350, nebo čtyřjádrovým Intel Celeron N3450. Navíc poskytuje podporu obchodu Google Play.

Možnost dotykového displeje, 180° panty podporují sdílení

Acer Chromebook 11 lze zakoupit buď s 11,6" IPS dotykovým displejem (C732T) nebo s nedotykovým IPS či TN displejem (C732). V obou případech mohou studenti displej využívat na maximum díky pantům umožňujícím otevření víka až do úhlu 180°. Pak může být displej položen naplocho na stole pro práci ve skupině a zvýšení angažovanosti studentů. Displej má rozlišení 1366 x 768 px.

Připojení a přenositelnost

Nový Acer Chromebook 11 C732 je vybaven dvěma porty USB 3.1 typ C Gen 1, které lze použít k nabíjení chromebooku i jiných zařízení, rychlému přenosu dat až do rychlosti 5 Gb/s a pro připojení HD displeje. Nechybí ani dva porty USB 3.0 a čtečka karet MicroSD. Uživatelé se mohou připojit díky rychlé 2x2 MIMO 802.11ac Wi-Fi a k periferiím rozhraním Bluetooth 4.2. V některých zemích budou k dispozici i modely s integrovaným 4G LTE modemem.

Studenti mohou využívat HD webkameru s technologií HDR a dvojici doprovodných reproduktorů s mikrofonem pro Google Chats a Hangouts.

Díky tenkému a snadno přenosnému formátu je Acer Chromebook 11 C732 ideální pro použití kdekoli. Má rozměry pouhých 302 x 21,3 x 209 mm a hmotnost jen 1,26 kg.

Nový Chromebox CXI3 s vysokým výkonem a flexibilními možnostmi připojení

Díky solidnímu výkonu procesorů až Intel Core 8. generace je Acer Chromebox CXI3 volbou pro stolní řešení v počítačových laboratořích a knihovnách. Může se pochlubit nesčetnými možnostmi připojení, jako je port USB 3.1 typ C Gen 1, pěti porty USB typ A s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0 v závislosti na modelu, jedním portem HDMI, jedním 1Gb/s Ethernetem a čtečkou karet MicroSD. Z bezdrátových připojení nabízí Acer Chromebox CXI3 2x2 MIMO 802.11ac Wi-Fi a rozhraní Bluetooth 4.2 LE. Acer Chromebox má kompaktní design, který se skvěle hodí do nejrůznějších prostředí a může být umístěn buď samostatně na dodávaném stojanu, nebo upevněn na zadní stranu monitoru pomocí volitelného VESA uchycení.

Snadné nasazení, správa i zabezpečení, opírá se o podporu společnosti Acer

IT správcům budou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a politiky pomocí webové správy, díky které se zařízení Acer Chromebook 11 C732 i Acer Chromebox CXI3 jednoduše nasazují i spravují. Jak nový Chromebook, tak Chromebox podporují zámky Kensington.

Studenti zůstanou chráněni, protože je systém Chrome OS neustále aktualizován a tím zabezpečen před neustále se měnícími on-line hrozbami, jako jsou viry a malware. Zařízení od společnosti Acer podporují přihlášení vícero uživatelů, takže se každý student může jednoduše přihlásit ke svému jedinečnému účtu, aby zajistil, že jeho projekt, Gmail a další data zůstanou v bezpečí, i když bude chromebook ztracen či odcizen. Úložiště na Disku Google chrání soubory, dokumenty a fotografie v cloudu. Acer Chromebook 11 C732 stejně jako Chromebox CXI3 rovněž plně podporují obchod Google Play.

Cena a dostupnost

Nový Acer Chromebook 11 C732 s nedotykovým displejem bude k dispozici s 16GB, 32GB, nebo s 64GB eMMC úložištěm. C732T s IPS dotykovým displejem bude k dispozici buď s 32GB, nebo s 64GB eMMC úložištěm. Oba budou vybaveny až 8 GB paměti RAM. Nový Acer Chromebook 11 C732 bude pro vzdělávací sektor a komerční zákazníky v oblasti EMEA k dispozici v dubnu za ceny od 329 €.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení