Menu

Acer představil nové notebooky Nitro 5 a Swift 3

24.05.2019 10:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Acer představil nové notebooky Nitro 5 a Swift 3

Acer představil nové notebooky Nitro 5 a Swift 3 | foto: CHIP

Společnost Acer při příležitosti veletrhu Computex Taipei 2019 ohlásila podporu 2. generace mobilních procesorů AMD Ryzen Mobile s grafikou Radeon Vega u herního notebooku Nitro 5 a tenkého a lehkého notebooku Swift 3.

To přináší úžasný výkon i efektivitu práce a při streamování a hraní her ohromující obraz.

Nitro 5 (na úvodním obrázku vlevo) poháněný procesorem AMD Ryzen 7 3750H druhé generace s grafikou Radeon RX 560X poskytuje výjimečný výkon. Uživatelé mohou od nových technologií od AMD očekávat ohromující vizuální efekty a vysoký výkon. To jim umožní vychutnat si jejich oblíbenou hru ve výjimečných detailech, a to buď na 15,6" Full HD IPS nebo 15,6" Full HD IPS 144Hz panelu s působivým 80% poměrem velikosti displeje k tělu notebooku. Nitro 5 streamuje bez námahy díky gigabitové Wi-Fi 5 s technologií 2x2 MU-MIMO. Uživatelé také mohou k notebooku snadno připojit podpůrné periferie díky celé řadě portů, jako je HDMI 2.0, USB typ C 3.1 Gen 1 (až 5 Gb/s) a dalších.

Nitro 5 se může pochlubit dvojicí ventilátorů, technologií Acer CoolBoost a dvojicí výdechů teplého vzduchu, vše je navrženo tak, aby notebook zůstal v chladu i během dlouhých herních sezení. Technologie CoolBoost zvyšuje v porovnání s automatickým režimem rychlost otáčení ventilátorů o 10 % a snižuje teplotu procesoru i grafického jádra o 9 %.

Notebook je vybaven nástrojem Acer Network Optimizer, který optimalizuje on-line hry a zajišťuje plynulý a rychlý tok dat. Speciálně konfigurované a snadno ovladatelné grafické rozhraní (GUI – graphical user interface) uživatelům usnadňuje správu šířky pásma ať už v automatickém režimu – kategorizací a prioritizací programů pro odstranění problémů se sítí – nebo ručně tím, že uživatelům umožňuje nastavit priority, měnit šířku pásma pro každou aplikaci zvlášť, nebo blokovat specifické aplikace pro co nejlepší zážitky.

Až procesory AMD Ryzen 7 3700U druhé generace s grafikou Radeon Vega u notebooku Swift 3 (na úvodním obrázku vpravo) poskytují výkon a efektivitu pro práci bez námahy. Díky volitelné dedikované grafice Radeon 540X mají uživatelé k dispozici výkon, jaký potřebují pro práci na výpočetně náročnějších úlohách, jako je úprava videa či občasné hraní.

Swift 3 se může pochlubit 14" Full HD IPS displejem s úzkými rámečky, štíhlou hliníkovou konstrukcí, která umožňuje otevření víka až naplocho, a nejnovějšími technologiemi pro vysoký výkon a rychlé připojení k síti. To vše je zabalené v těle s hmotností 1,45 kg, které je tenké pouhých 17,95 mm.

Cena a dostupnost

Nitro 5 s 15,6" Full HD IPS displejem bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 799 €.

Acer Swift 3 s 14" Full HD IPS displejem bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 499 €.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení