Menu

Akční kamerka GoPro Hero8 Black

02.10.2019 11:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Akční kamerka GoPro Hero8 Black

Akční kamerka GoPro Hero8 Black | foto: CHIP

Novou akční kamerku firmy GoPro už jsme měli možnost vyzkoušet a dostala se do čela našeho žebříčku TOP10. V mnoha ohledech překonává předchozí model Hero7, ale bez vad určitě není.

Kamerka GoPro Hero8 Black překonává předchozí model téměř ve všech oblastech a dostala se do čela našeho TOP10. Nahrávky jsou o něco ostřejší a s větším dynamickým rozsahem, funkce, jako je stabilizátor obrazu a živé vysílání, byly výrazně vylepšeny a potěší i mírně upravené pouzdro. GoPro Hero8 Black však v testu není úplně dokonalá: životnost baterie je kratší a tepelná ochrana vypne fotoaparát po 41 minutách.

  gopro-hero8-black-product-shots-double

Kamerka má nyní jen jeden kryt, pod kterým je slot pro microSD kartu a USB port. Ten slouží pro nabíjení, pro přenos dat i jako videovýstup, takže microHDMI port není potřeba. Kamerka je o něco větší, ale zase s ní můžete bez krytu až 10 metrů pod vodu. Dalším pozitivním rysem je vylepšený stabilizátor obrazu „Hypersmooth 2.0“, který kompenzuje chvění kamery ještě lépe, než u modelu Hero7 Black a je k dispozici ve všech režimech videa - UHD / 60p a FHD / 240p.

gopro-news-mods-all

Pro kamerku budou k dispozici i různé mody - rozšířemí.

K ovládání lze použít aplikaci ve smartphonu, nebo 2palcový dotykový displej. Použít můžete gesta. Životnost baterie je bohužel znatelně kratší - mezi 40 minutami při použití rozlišení UHD a 104 minutami při FHD. Proto je nutná druhá baterie. Na kratším provozu se podepsal i zvýšený výkon. Po 41 minutách záznamu videa v UHD vypne tepelná ochrana GoPro Hero8 Black, aby nedošlo k jejímu poškození.

tab-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení