Menu
CHIP Speedtest

Aktualizace ovladačů Windows 10: důmyslný nástroj šetří práci

21.02.2020 08:55 | Jiří Palyza
Aktualizace ovladačů Windows 10: důmyslný nástroj šetří práci

Chybějící nebo zastaralé ovladače mohou ve Windows způsobit problémy a zpomalit výkon. I zde je potřeba provádět pravidelné aktualizace.

Udržovat ovladače pro veškerý hardware je možné prostřednictvím vestavěného nástroje ve Windows anebo také pomocí šikovného pomocníka Snappy Driver Installer. Program identifikuje neznámá zařízení a automaticky načte i instaluje potřebné ovladače.

Jsou činnosti, u kterých musíme Microsoft ocenit. Podpora ovladačů nebyla nikdy lepší, než nyní v systému Windows 10. Je vysoce pravděpodobné, že po čerstvé instalaci Windows jsou všechny ovladače nainstalovány správně a systém je v top kondici. Chcete-li to zkontrolovat, prvním krokem je otevřít Správce zařízení a prohlédnout si, zda nejsou u některých ovladačů problémy. Okno Správce lze nejrychleji otevřít kombinací kláves [Windows]+[X], a poté stisknout "R" nebo vybrat ze zobrazené nabídky položku "Správce zařízení". Pokud je u některých ovladačů problém s neodpovídajícími ovladači, uvidíte to. Prostřednictvím kontextové nabídky můžete zkusit u postiženého zařízení ovladač aktualizovat. To se může, ale také nemusí podařit.

Stáhněte si: Snappy Driver Installer

snappy-logo

Snappy Driver Installer 1.19.9

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Se "Snappy Driver Installerem" můžete ve vašem systému snadno najít chybějící nebo zastaralé ovladače a aktualizovat vše najednou.

Stáhněte si

Alternativně byste měli vždy provést kontrolu systému pomocí Sledování prostředků a výkonu. Učiníte to snadno otevřením okna pro spouštění programů kombinací kláves [Windows]+[R] a zadáním příkazu "perfmon /report". Zbytek Windows provedou automaticky. Po 60 sekundách testování se zobrazí okno s výsledky diagnostiky. Pokud jsou v systému problémy s ovladači, zobrazí se.

První bod řešení: aktualizace Windows

windowsupdate

Windows update: Microsoft dodává ovladače také prostřednictvím aktualizací systému Windows.

Prvním krokem pro získání nových ovladačů je Windows Update. Ne všechny ovladače jsou ale distribuovány tímto způsobem. Přesto se aktualizaci vyplatí vyzkoušet, než přejdete k dalším krokům. Ty ale budou vyžadovat hodně manuální práce: pokud víte, na kterém zařízení ovladače chybí, můžete je vyhledat a přejít na webovou stránku podpory výrobce. Pokud budete mít štěstí, ovladač ke stažení tam najdete a můžete ho instalovat ručně. U neznámých zařízení je to trochu složitější.

Snappy Driver Installer

snappydriver1

Dávková instalace: chybějící ovladače jsou automaticky načteny a instalovány jeden po druhém.

Čtěte dále → Jak se se Snappy pracuje

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení