Menu

Aktualizace pro Android Auto a Mapy Google: první uživatelé už mají k dispozici HD navigaci

10.01.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace pro Android Auto a Mapy Google: první uživatelé už mají k dispozici HD navigaci

Aktualizace pro Android Auto a Mapy Google: první uživatelé už mají k dispozici HD navigaci | foto: Sandra Tan/Unsplash

Navigace ve vysokém rozlišení si už pro řadu uživatelů odehrála svou premiéru. Update Map Google pro Android Auto obsahuje spoustu detailů, které pomáhají lepší navigaci. Uvedené změny se prozatím neobjevily ve Waze, který je u řidičů velmi oblíbený.

Nová verze navigačních map od Google je dalším krokem k lepší funkci vozů s asistencí nebo autonomním řízením. Zvlášť vozy s funkcí autonomního řízení by tak měly dostávat detailní informace pro řešení svých úloh ideální navigace a jízdy v silničním provozu.

Nová verze Map Google je k dispozici pro vozy s integrovaným systémem Android Auto. V nich je možné přímo zobrazovat informace od Google Asistenta, z Map Google a dalších aplikací z Google Play. Připojení smartphonu není nutné. Při vývoji systémů Google úzce spolupracuje s výrobci automobilů.

Mapy Google s daty ve vysokém rozlišení: které vozy obdrží update jako první

cocpitmaps

Android Auto: Google zahájil postupné uvolňování Map Google ve vysokém rozlišení. | Zdroj: Brecht Denil/Unsplash

Prvními vozy, které budou moci využívat možností navigace ve vysokém rozlišení, jsou Polestar 3 a Volvo EX90. Postupně by se systém měl rozšiřovat i do dalších vozidel. Očekává se, že se do budoucna připojí značky koncernu General Motors, Honda, Renault a Volvo.

V průběhu roku bude portfolio rozšířeno o další typy vozidel. Na před pár dny ukončeném veletrhu CES 2023 v Las Vegas bylo například oznámeno, že Android Auto bude podporovat i BMW i7.

Vylepšení Map Google o navigační data ve vysokém rozlišení není žádným překvapením. I částečně autonomní řízení vyžaduje velmi přesné údaje o poloze. Nikdo si nepřeje, aby si vozy vybíraly špatné jízdní pruhy nebo vynechaly zatáčku.

Velmi dobré zkušenosti s potřebou detailních informací, a to nejen navigačního charakteru, má Google také ze spolupráce s čínskou společností Waymo. Ta provozuje robotická taxi, která často mají komplikace například i vzhledem k často se měnícím anebo špatným meteorologickým podmínkám. Ty nutí rychle měnit styl jízdy, aby byla pro pasažéry stále bezpečná.

Zdroj: Phone Arena, EngadgetGoogle Blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení