Menu

Aktualizace pro Android: nová funkce šetří místo na úložišti bez nutnosti mazat aplikace

29.11.2022 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace pro Android: nová funkce šetří místo na úložišti bez nutnosti mazat aplikace

Aktualizace pro Android: nová funkce šetří místo na úložišti bez nutnosti mazat aplikace | foto: Victoria Model/Pixabay

Společnost Google v těchto dnech zavádí novou funkci pro uživatele systému Android. Díky ní ušetříte místo na paměťovém úložišti, aniž byste museli mazat aplikace.

Google už tuto funkci oznámil v březnu tohoto roku. Nyní to vypadá, že ji uvolnil pro všechny uživatele Androidu. Jak píše ve svém blogovém příspěvku, aplikace pro smartphony na platformě Google Play lze nyní také dočasně archivovat, místo toho, aby byly zcela odstraněny ze zařízení. Získáte tak více úložného prostoru, a přitom si zachováte svá data.

To by mohlo být velmi praktické zejména v situacích, když vám na interním úložišti smartphonu dochází místo a vy nechcete přijít o svá data v aplikacích a jejich nastavení. Což by se stalo v okamžiku, pokud byste aplikace ze svého zařízení odstranili.

Archivace aplikací pro Android a jejich opětovné použití později: jak na to

androdhomepage

Nová funkce pro Android: Google v těchto dnech postupně uvolňuje praktickou inovaci. Uživatelé si budou moci archivovat své aplikace, aniž by přitom přišli o jejich data. | Zdroj: Andrew M/Unsplash

Podle oznámení Googlu bude při archivaci odstraněna pouze část aplikací. Paměťové úspory údajně dosahují přibližně až 60 %. Ikona instalované aplikace zřejmě i po archivaci nadále zůstane na obrazovce smartphonu, ale bude doplněna malou ikonou oblaku naznačující, že je archivována v cloudu.

Pokud byste chtěli aplikaci použít znovu, stačí klepnout na její ikonu. Archivovaná část aplikace se poté znovu instaluje a můžete ji opět používat beze změny v jejím nastavení a uloženými údaji bez jakéhokoliv omezení. Jak už bývá u podobných aktualizací zvykem, Google novinku uvolňuje postupně. Možná tedy bude trvat o něco déle, než ji budete moci použít.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení