Menu

Aktualizujte si Javu - poslední update pro verzi 7!

21.04.2015 14:21 | Karel Kovar + Přidat komentář
Aktualizujte si Javu - poslední update pro verzi 7!

Aktualizujte si Javu - poslední update pro verzi 7! | foto: CHIP

Oracle upozornil na vydaný balík oprav pro Javu verze 7, který záplatuje 14 nebezpečných chyb. Neváhejte a aktualizujte!

Podle Tiobe indexu je v současnosti Java druhý nejpopulárnější programovací jazyk. Jeho klíčovou výhodou je přenositelnost, takže je především využívána pro programy, které musí fungovat na různých platformách. Zároveň také java patří mezi nejzranitelnější a nejvíce využívané „díry“ do počítače. To potvrdil nový update pro Java Runtime Environment a Java Development Kit, který opravuje celou řadu zranitelností.

Důležité ale je, že 14 z nich umožňující spustit vzdáleně kód na počítači, a to bez nutnosti jakékoliv autentizace. I Oracle tedy doporučuje co nejrychlejší aktualizaci. Ve zveřejněném shrnutí také upozorňuje, že jde o poslední veřejně vydaný bezpečnostní update pro Javu verze 7. Nově už bude pomocí aktualizací podporovat pouze aktuální verzi 8.

2015-05-java-nahled

Další podrobnosti najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?… a zde si můžete zkontrolovat, zda je vaše Java aktuální: https://java.com/…nstalled.jsp?…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení