Menu
CHIP Speedtest

Alternativy vyhledávání ve Windows: více produktivity na PC zadarmo

17.10.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Alternativy vyhledávání ve Windows: více produktivity na PC zadarmo

Při každodenní práci ve Windows si každý časem najde vlastní metody a styl práce. Bezplatný nástroj Blast search má ambice usnadnit vaši práci a zvýšit produktivitu.

Cíl, který si program klade, není malý, jeho přístup velmi zajímavý, ale nástroj zatím nefunguje dokonale. Ne každý je spokojen s vyhledáváním ve Windows, což vytváří prostor pro alternativy. Jedněmi z mnoha jsou nástroje Blast Search nebo Blast Short. Design je v pořádku už u betaverze. Blast používá styl vyhledávání podobně jako MacOS, nazývaný spotlight search, a otevírá se centrálně na Windows desktopu. Program lze provozovat ve standardním i tmavém režimu, oba jsou integrovány. Jiné barvy nebo efekty průhlednosti lze definovat pomocí nastavení. Nejdůležitější klávesovou zkratkou je [Win]+[Y], která otevře vyhledávací pole. Pak stačí jen zadat hledaný výraz a spustit.

Blast Search - Windows 10 App 0.6.3 beta uspokojivý
Blast Search je chytrý vyhledávací nástroj pro Windows 10, který je navržen tak, aby zjednodušil činnost. Je ve stylu spotlight vyhledávání z MacOS a nabízí zajímavé triky. stáhněte si

Silná podpora programů, žádný výsledek pro soubory

searchengines1

Blast imituje styl vyhledávání spotlight z MacOS.

Silně podporované je vyhledávání programů. Stačí zadat pár znaků a Blast prohledá mezi všemi instalovanými a spuštěnými. Co je praktické, prostřednictvím Blastu lze programy nejen spouštět, ale také přepínat mezi běžícími a nebo je ukončovat. Pokud si Blast osaháte, brzy zjistíte, že vám opravdu může pomoci zvýšit produktivitu práce ve srovnání s vyhledáváním ve Windows.

Blast je skvělou pomocí, i když chcete vyhledávat složky. Ke škodě praktičnosti programu zatím nefunguje cílené vyhledávání souborů, což je podle vyjádření vývojářů stále nevyřešená chyba, ke které dochází v některých verzích systému Windows 10 a na které se už pracuje.

Myš klidně nechte odpočívat

searchengines2

To, co vypadá jako ementál, jsou ve skutečnosti vestavěné klávesové zkratky nástroje Blast.

Blast ale umí mnohem více, než jen čisté vyhledávání nebo spouštění programů. Prostřednictvím klávesové zkratky [Win]+[N] si můžete v aktivním otevřeném okně programu zobrazit všechny klikatelné elementy s odpovídajícími klávesovými zkratkami pro jejich ovládání. Na první pohled to vypadá poněkud nepřehledně, ale je velmi efektivní, že jednotlivé elementy můžete rychle ovládat klávesovými zkratkami bez nutnosti použití myši. Bez problémů tak můžete ovládat jednotlivé programy a obsluhovat jejich nabídky a nástroje jen pomocí klávesnice. To ocení především intenzivní a zkušení uživatelé.

Ještě úplně nedozrál

Blast ukazuje zajímavé přístupy, jak zvýšit produktivitu ve Windows. Nástroj však stále není hotov, což je na beta verzi vidět. V současnosti stále existují problémy s vyhledáváním souborů, ty ale pravděpodobně budou brzy vyřešeny. Každopádně nástroj naznačuje, jak se dá práce ve Windows urychlit. Pro tuto chvíli se ale zdá být lepším řešením kombinace produktů Everything a Wox.

Wox - Desktop Search 1.3.578 velmi dobrý
Freeware Wox je malý šikovný nástroj, který vám umožní získat multifunkční vyhledávací lištu v počítači se systémem Windows. stáhněte si

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení