Menu

Amazon daroval čtečky žákům ZŠ v Hostouni

10.12.2014 22:38 | Michal Bareš + Přidat komentář
Amazon daroval čtečky žákům ZŠ v Hostouni

Amazon daroval čtečky žákům ZŠ v Hostouni | foto: CHIP

Amazon věnoval všem 50 žákům základní školy v Hostouni čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite. Mají zatraktivnit výuku a pomoci učitelům při práci s různě starými dětmi v jedné třídě.

amazon-nahled

Amazon daroval čtečky žákům ZŠ v Hostouni

Do základní školy v obci Hostouň, která sousedí s nově budovaným dobrovízským velkoskladem této společnosti, chodí 50 žáků navštěvujících první až pátý ročník. Vzhledem k malému počtu žáků musí v jedné třídě s jedním učitelem probíhat paralelní výuka žáků z různých ročníků. Čtečky elektronických knih umožní učitelům snadno pomocí e-mailu a bezdrátového Wi-Fi připojení posílat zadání práce přímo do osobních čteček, takže zatímco se učitel aktivně věnuje jedné skupině, druhá skupina může studovat materiál, který ji poslal do čtečky. Nejedná se o žádný oficiální koncept z dílny Ministerstva školství, ale na úrovni malotřídky by mohl dobře fungovat. Kromě čteček poskytl Amazon škole i zaškolení učitelů, aby dokázali možnosti čteček ideálně ovládat. Jak jsme dnes při předávání čteček viděli, děti žádné školení nepotřebují, během několika sekund s Kindlem Paperwhite dokázaly velice slušně zacházet. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení