Menu

Amazon Prime: přes svátky 10 milionů nových zákazníků

28.12.2014 18:25 | Josef Mika + Přidat komentář
Amazon Prime: přes svátky 10 milionů nových zákazníků

Amazon Prime: přes svátky 10 milionů nových zákazníků | foto: CHIP

Amazon zvýšil cenu za svou doplňkovou službu Prime a přesto pro ni získal miliony nových zákazníků, přesněji 10 milionů, a to jen v samotných Spojených státech a to pouze přes Vánoce. Tento údaj oznámila společnost ve svém tiskovém prohlášení.

Prime zákazníci musí nyní v USA zaplatit 99 dolarů ročně. Za to získají záruku dvoudenního dodání, za další příplatek pak dodání ve stejný den, streaming hudby zdarma a bezplatné zápůjčky ve velké on-line knihovně, exkluzivní nabídky, volný přístup k filmům a seriálům a neomezené místo na on-line ukládání fotografií. U služby Prime Amazon podle vlastních údajů zaznamenal desetinásobný nárůst oproti roku 2013 – měřeno počtem jednotlivého objednaného zboží. Hračky prý doručovali kurýři večer na Štědrý den až do 10 hodin, jeden z nejpodivnějších dárkových balíčků v letošním roce prý byla půlka palety antioxidantů.

amazon2-nahled

Amazon: Prime zákazníci si mohou nechat doručit téměř cokoliv.

Asi nepřekvapí nárůst mobilních uživatelů: 60 procent Prime objednávek bylo podáno prostřednictvím mobilních zařízení. Krátce před Vánoci se objednávalo v průměru 18 hraček za sekundu. V případě IT produktů šly nejlépe na odbyt chromebooky, hlavně Acer C720. Ve hrách to bylo aktuální Call of Duty a jinak měl téměř každý zákazník v nákupním košíku také  HDMI kabel od Amazonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení