Menu

AMD nepodpoří SYSmark 2012 a vystupuje z BAPCo

23.06.2011 22:51 | Redakce Chip + Přidat komentář
AMD nepodpoří SYSmark 2012 a vystupuje z BAPCo

AMD nepodpoří SYSmark 2012 a vystupuje z BAPCo | foto: CHIP

Společnost AMD vydala následující tiskovou zprávu, která informuje o tom, že AMD neschválí a nebude podporovat novou verzi benchmarkového programu SYSmark 2012, který je určen k testování výkonnosti počítačů. Zároveň společnost AMD oznamuje své vystoupení z konsorcia BAPCo (Business Applications Performance Corporation), které benchmarkový nástroj SYSmark vyvíjí.

 

Společnost AMD bude podle tiskové zprávy nadále podporovat pouze benchmarky založené na reálných výpočetních modelech a softwarových aplikacích, které budou poskytovat užitečné a relevantní informace. AMD věří, že benchmarky mají být vytvářeny tak, aby poskytovaly objektivní výsledky a byly transparentní pro zákazníky, kteří se na základě jejich výsledků rozhodují. Podle názoru společnosti AMD nejnovější verze programu SYSmark 2012 tento cíl nesplňuje. V současné době AMD vyhodnocuje ostatní benchmarkové programy a zvažuje možnost zřízení nového průmyslového konsorcia pro vytvoření otevřeného standardu (benchmarku) pro měření celkového výkonu počítačových systémů.

Společnost AMD vybízí všechny zájemce o podrobnější informace týkající se metodiky měření a hodnocení výkonu benchmarkem SYSmark 2012, aby kontaktovali konsorcium BAPCo. Podrobnější informace najdete na blogu senior vice presidenta společnosti AMD Nigela Dessau na adrese http://blogs.amd.com/nigel-dessau/2011/06/21/1006/.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení