Menu

Android v každé televizi

09.03.2012 14:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Android v každé televizi

Android v každé televizi | foto: CHIP

Společnost Kobe uvádí na trh nový miniaturní počítač s operačním systémem Android 2.3, který lze použít například pro obohacení starších televizorů o internetové služby.

Miniaturní počítač postavený na operačním systému Android uvádí na trh společnost KObe. Malá krabička o rozměrech 19 x 10 x 3,7 cm a hmotnosti 360 gramů (bez integrovaného 2,5“ disku) obsahuje procesor Cortex A9 s frekvencí 1GHz, 512 MB RAM a 4 GB flashové paměti. Krabička sice asi většině uživatelů bude sloužit jako mediální přehrávač, ale jedná se o téměř plnohodnotný stolní počítač, jen nemá Windows, ale Android. Majitelům starších televizorů poslouží pro připojení k internetu (obsahuje prohlížeč s plnohodnotným Flashem) a přehrávání obsahu nejen z lokálních úložišť, ale například i z internetových archivů. Připojení k síti lze realizovat nejen prostřednictvím LAN konektoru, ale také díky vestavěné Wi-Fi 802.11n. Počítač je předinstalován českými aplikacemi, mimo jiné aplikacemi pro sledování televizního či poslech rozhlasového vysílání, přístup ke zprávám, předpovědi počasí, k jízdním řádům atd. Krabičku včetně dálkového ovladače prodává Kobe za cca 2 800 Kč. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení