Menu

Aplikace, která z vás udělá Doktora Doolitla: překlad kočičího mňoukání do lidské řeči nefunguje ideálně

06.09.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Aplikace, která z vás udělá Doktora Doolitla: překlad kočičího mňoukání do lidské řeči nefunguje ideálně

Aplikace, která z vás udělá Doktora Doolitla: překlad kočičího mňoukání do lidské řeči nefunguje ideálně | foto: Laura Chouette / Unsplash

Bizarních aplikací není nikdy dost. Už jsme tu měli třeba appku české komunistické strany. A v podobném ranku je také aplikace pro Android a iOS jménem MeowTalk. Co tato “revoluční” služba umí?

Vývojáři hovoří o tom, že díky umělé inteligenci a strojovému učení dokázali do jednoduché aplikace v telefonu implementovat cosi jako překladač “kočičí řeči” na tu lidskou. “Každá kočka má svůj vlastní jedinečný slovník, který používá ke komunikaci se svým majitelem,” uvádí tvůrci na stránce s aplikací v obchodě Google Play.

V jednoduchosti má jít o to, že mikrofonem smartphonu nahrajete zvuky, které vydává váš chlupatý domácí mazlíček – v tomto případě kočka – a aplikace převede kočičí jazyk do angličtiny.  Nutno však uznat, že s největší pravděpodobností není radno za službou hledat jakoukoliv větší hodnotu.

Aplikace MeowTalk je nepoužitelná

Potvrzují to recenze na Google Play, kde si i přes vysoký počet stažení (přes 5 milionů) uživatelé stěžují na logicky nesprávný překlad. Kočičí milovník s přezdívkou Nela Haha komentuje aplikaci následovně: “moje kocka zasicela a reklo mi to ze i love you za mne je to kravina a nefunguje to!”

Kromě toho si uživatelé jednohlasně stěžují na přítomnost reklam a nutnost vyplnit svůj e-mail a další osobní údaje pro registraci. Nejednomu fanouškovi pak ale začaly chodit reklamní e-maily v ruském jazyce.

Zdaleka nejbizarnější jsou ale hodnocení uživatelů, kteří si stěžují na to, že aplikace funguje zcela jinak v prémiové a v bezplatné verzi. Přímo v aplikaci si totiž můžete zakoupit speciální prémiový přístup. Bez něj je dle mnohých appka skoro nepoužitelná – obsahuje prý až moc reklam a překlad je častokrát cíleně cenzurován.

Co si o podobných aplikacích myslíte vy? Je to podle vás podvod, nebo služba skutečně může přeložit kočičí skřeky v lidskou řeč? Minimálně jde o příjemnou recesi – opravdoví kočičí milovníci totiž svému mazlíčkovi rozumí i bez aplikace.

Zdroj: Google Play, Daily Star

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení