Menu

Aplikace Microsoftu pronikají do Androidu

26.03.2015 06:10 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Aplikace Microsoftu pronikají do Androidu

Aplikace Microsoftu pronikají do Androidu | foto: CHIP

Microsoft již delší dobu vyvíjí mnoho aplikací pro operační systém Android. Nyní se domluvil s několika výrobci smartphonů, kteří budou do svých telefonů instalovat Skype, Office a další aplikace.

V uplynulých dnech oznámil Microsoft partnerství hned s několika výrobci smartphonů a tabletů s Androidem, kteří budou do svých zařízení instalovat aplikace Skype, OneDrive, OneNote či Office. Klíčová je především spolupráce se Samsungem, po Applu druhým největším výrobcem smartphonů na světě, který bude do svých top modelů Galaxy S6 a S6 Edge instalovat aplikace Microsoftu a jejich uživatelům nabídne i 100 GB prostoru v cloudovém úložišti OneDrive. Aplikacemi od Microsoftu budou již z výroby vybaveny i další modely smartphonů Samsung a jihokorejský gigant bude nabízet i komerční licence Office 365. Aplikace od Microsoftu se díky tomu objeví na milionech nových smartphonů s Androidem.

Kromě Samsungu se Microsoft na instalací svých aplikací do nových smartphonů s Androidem domluvil i s firmou Dell a desítkou dalších, méně známých výrobců telefonů. Hovoří se i o chystané spolupráci Microsoftu s výrobcem Cyanogen OS, jedné z nejpopulárnějších variant Androidu.

msandroid-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení