Menu

Apple chce zlikvidovat bezplatný poslech hudby

07.05.2015 09:37 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Apple chce zlikvidovat bezplatný poslech hudby

Apple chce zlikvidovat bezplatný poslech hudby | foto: CHIP

Před uvedením vlastní streamovací služby Beats Music usiluje Apple o zastavení bezplatného přehrávání hudby ve Spotify a na YouTube.

Apple pravděpodobně na začátku léta spustí vlastní streamovací službu Beats Music, postavenou na základě loňské akvizice značky Beats, za kterou Apple zaplatil 3 miliardy dolarů. Ještě předtím se ovšem snaží přesvědčit hudební vydavatelství, aby neprodloužila smlouvy uzavřené se Spotify a Googlem, které umožňují bezplatné přehrávání hudby.

Pro placené streamovací služby je možnost bezplatného poslechu hudby na Spotify či YouTube výměnou za reklamu obrovskou konkurencí. Například z celkových 60 milionů uživatelů služby Spotify jen asi čtvrtina využívá placenou verzi Premium, s vyšší kvalitou streamování a zbavenou reklamy. Společnosti Universal Music Group prý Apple dokonce nabídnul, že zaplatí „výkupné“ v celé výši licenčních poplatků, které platí Google za možnost umístění hudebních skladeb na YouTube.

Bezplatný model poslechu hudby se ovšem nelíbí nejen Applu, ale ani samotným hudebníkům. Někteří z nich tak přestávají poskytovat práva službě Spotify a přecházejí raději ke kompletně placeným streamovacím službám, které jim za přehrávání skladeb vyplácejí více peněz.

spotiiiiiiif-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení