Menu

Asus P7P55/USB3 – základní deska s předním USB 3.0

05.08.2010 09:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus P7P55/USB3 – základní deska s předním USB 3.0

Asus P7P55/USB3 – základní deska s předním USB 3.0 | foto: CHIP

Společnost Asus představila celosvětově první základní desku s podporou USB 3.0 na předním i zadním panelu. Asus prosazuje uvedení USB 3.0 ve všech svých produktových řadách a je také vůbec první společností, která uvedla základní desku s USB 3.0, a to v řadě P7P55D-E.

P7P55/USB3 je mainstreamová základní deska s paticí LGA1156 a podporou čipové sady Intel P55. V podstatě jde o úplně obyčejnou základní desku, na které je zajímavé jen to, že jde o první model se dvěma porty USB 3.0 umístěnými na předním i zadním panelu. A zprávu zde uvádíme hlavně kvůli zajímavému obrázku, který zachycuje podobu konektoru pro připojení předního USB 3.0 portu. Ze strohých informací od výrobce vyplývá, že deska používá řadič NEC. Asus tvrdí, že do budoucna plánuje osadit řadičem USB 3.0 všechny řady svých základních desek. Divili bychom se spíše, kdyby tvrdil, že to neučiní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení