Menu

Asus uvádí dostupné notebooky s WiDi

13.10.2010 12:11 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus uvádí dostupné notebooky s WiDi

Asus uvádí dostupné notebooky s WiDi | foto: CHIP

O technologii bezdrátového přenosu obrazu a zvuku mezi PC a televizorem píšeme již od doby, kdy ji Intel oznámil. Tento měsíc jsme však měli poprvé možnost si ji vyzkoušet, a to právě prostřednictvím nově uváděných notebooků Asus K52F/X52F v kombinaci s krabičkou Netgear Push2TV, jejíž recenzi si budete moci přečíst již v nadcházejícím papírovém vydání Chipu (11/2010).

V tom samém papírovém vydání Chipu najdete i plnou recenzi notebooku Asus K52F, který jsme měli možnost postavit do souboje se stejně drahým notebookem vybaveným diskrétní grafickou kartou a pomalejším procesorem. O výhodách a nevýhodách integrované vs. diskrétní grafiky u notebooků však najdete více informací v příštím Chipu. Nyní se vraťme k nově uváděným notebookům.

Jde o cenově velmi dostupné modely vybavené výkonnými procesory Intel Core i3 a i5, grafikou Intel HD graphics a Wi-Fi adaptérem Intel Advanced-N 6200, což jsou rovněž základní požadavky na to, aby notebook Intel WiDi podporoval.

Notebooky ASUS K52F/X52F nabídnou kromě Intel WiDi a procesorů Intel Core i3/i5, pevný disk s kapacitou 320, nebo 500 GB. K přednostem těchto notebooků patří podle Asusu IceCool design s chytrým rozložením větrání, které udržuje prostor pro opěru dlaní stále chladný.

Širokoúhlý displej disponuje LED podsvícením, 15,6“ úhlopříčkou a HD Ready rozlišením 1366 x 768 bodů. Pro ukládání, přepis a čtení dat z médií je k dispozici DVD vypalovačka. Výhodou je i klávesnice vybavená samostatným numerickým blokem.  Cena přenosných počítačů ASUS K52F/X52F začíná na 14 490 Kč vč. DPH včetně operačního systému Windows 7 Home Premium.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení