Menu

Asus ZenFone 5Z i v nejvyšší výbavě

23.07.2018 14:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Asus ZenFone 5Z i v nejvyšší výbavě

Asus ZenFone 5Z i v nejvyšší výbavě | foto: CHIP

Asus spustí tento týden prodej lépe vybavené verze své letošní vlajkové lodi, smartphonu ZenFone 5Z. Jde o vůbec nejvybavenější konfiguraci, s jakou se tento telefon ve světě prodává – nabídne totiž 8 GB operační paměti a 256GB vnitřní úložiště.

Na českém trhu se bude Asus ZenFone 5Z prodávat současně s již představenou verzí se 6 GB RAM a 64GB interní pamětí. Obě verze pohání špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 845. ZenFone 5Z je vybaven celoplošným displejem s úhlopříčkou 6,2 palců, který zabírá 90 % přední strany telefonu, takže je rozměry srovnatelný se standardními 5,5palcovými telefony. Inteligentní obrazovka Smart Screen On pokaždé rozezná, kdy se díváte na displej, a ten zůstává rozsvícený. Stejně tak detekuje okolní světlo a automaticky nastavuje teplotu barev displeje, aby byl v každém prostředí vždy optimálně čitelný.

ZenFone 5Z obsahuje duální fotoaparát s nejnovějším senzorem Sony IMX363 s pixelem o velikosti 1,4 μm, a clonou s hodnotou f/1,8. Disponuje čtyřosou optickou stabilizací obrazu (OIS). Sekundární širokoúhlý 120° fotoaparát umožní zachytit na jednom snímku více scenérie nebo lidí. Širokoúhlý záběr je vhodný pro skupinové fotky nebo při focení ve stísněných prostorách.

zenfone-5-zenfone-5z-product-shot-silver-10-1-nahled

Ve výbavě vrcholného modelu ZenFone 5Z najdeme také LTE Gigabit modem Snapdragon X20 poskytující rychlosti, které překonávají gigabitovou hranici bezdrátového připojení, stejně jako integrované 2x2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezdrátová sluchátka.

Telefon vedle mimořádného výkonu využívá i technologie umělé inteligence (AI). Ta kombinuje pokročilé algoritmy AI a rozsáhlou analýzu dat, což uživatelé ocení při postupném vylepšování fotoaparátu, komunikace nebo hospodaření s kapacitou baterie. Pro okamžité zvýšení výkonu je v případě modelu ZenFone 5Z k dispozici funkce ASUS AI Boost, která optimalizuje výkon ve hrách a při plnění dalších náročných úkolů. ZenFone 5Z je vybaven dvěma sloty na SIM karty, přičemž obě vložené karty podporují 4G (LTE) sítě v aktivním pohotovostním režimu. Díky tomu je možné telefonovat z obou karet prostřednictvím LTE sítí (VoLTE).

ZenFone 5Z s 8 GB RAM a 256 GB paměti se v České republice bude prodávat za 14 990 Kč. Již představená verze se 6 GB RAM a 64GB pamětí se prodává za 12990 Kč. První kusy prémiového smartphonu ZenFone 5Z dorazí 25. července po půlnoci. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení