Menu

Až 8 TB úložné kapacity

01.06.2010 11:06 | Redakce Chip + Přidat komentář
Až 8 TB úložné kapacity

Až 8 TB úložné kapacity | foto: CHIP

Verbatim představil nový PowerBay DataBank NAS, čtyř-šuplíkový diskový systém poskytující až 8 TB úložné kapacity. Produkt si klade za cíl uspokojit rostoucí trh síťových úložišť pro malé a střední firmy.

Systém PowerBay NAS umožňuje bezpečné sdílení dokumentů v síti a na internetu. Nabízí dva gigabitové porty ethernet a další dva USB 2.0 porty pro připojení externích USB zařízení a tiskáren, dále obsahuje 256-bitové AES šifrování pro zabezpečení dat, zatímco rozhraní eSATA se stará o rychlé zrcadlení dat.
NAS se hodí pro nasazení jako datový server s možnostmi nastavení přístupových práv, podporou stahování/zálohování přes FTP/HTTP, dále nechybí podpora UPS, Apple AFP 3.1 pro Mac OS9/X a Macintosh Time Machine. Zařízení je rovněž kompatibilní se službou Windows Server 2003 /2008 Active Directory. Poskytuje různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare) včetně RAID 6 pro spolehlivé zálohování a obnovu dat.
Verbatim PowerBay NAS je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 21 599 Kč (2TB Databank 4Bay NAS) a 25 679 Kč (4TB Databank 4Bay NAS).

Systém vyměnitelných cartridží

Verbatim zároveň představil i nový DataBank PowerBay Removable Hard Drive System, úložné řešení s jedním diskem, které je vhodné použít v kombinaci s PowerBay NAS, nebo jako samostatnou náhradu za páskové systémy. PowerBay Removable Hard Drive System je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6199 Kč (1TB Removable single bay).
PowerBay Removable Hard Drive System se připojuje přes rozhraní eSATA či USB a nabízí zálohování a archivaci dat na přenosné cartridge. Použitím více různých cartridží mohou firmy tento systém využívat k zálohování a archivaci dat v různých časových bodech.
Řada Verbatim PowerBay používá systém vyměnitelných diskových cartridží s kapacitami 500 GB (doporučená cena 2610 Kč), 1 TB (doporučená cena 3879 Kč) a 2 TB.

Předinstalovaný software Acronis True Image nabízí funkce pro zálohování, obnovu a ochranu dat pro uživatele PC. Všechny systémy PowerBay spolupracují s Windows a Mac OS. Model DataBank NAS má rozměry 170 x 183 x 230 mm a váží 6,7 kg. Jednotka s jedním diskem je velká 50 x 170 x 230 mm při váze 2,5 kg.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení