Menu

Banán se vrací a další novinky Nokia

27.02.2018 12:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Banán se vrací a další novinky Nokia

Banán se vrací a další novinky Nokia | foto: CHIP

Mobilní telefon Nokia 8110 přezdívaný kvůli svému tvaru banán, se vrací. Představila ho společnost HMD Global společně s dalšími modely Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, nová Nokia 6 a Nokia 1.

Společnost HMD Global, která vyrábí telefony značky Nokia, oznámila čtyři přírůstky do svého portfolia. Aktuální modely doplní Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, nová Nokia 6 a Nokia 1. Nové portfolio pak přinese řadu novinek jak v designu, tak v použitých materiálech.  Posílen bude také závazek nabízet čistý, bezpečný a aktuální Android. Telefony mají přeinstalovaný operační systém Android Oreo.

nokia-mwc-nahled

Model Nokia 8 Sirocco má vylepšený Dual-Sight mód a optiku ZEISS. Kombinuje v sobě extrémně citlivý, širokoúhlý fotoaparát určený do špatných světelných podmínek a sekundární 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem. Je vybaven 5,5 palcovým pOLED edge-to-edge displejem s 2K rozlišením  a konstrukci s úzkými rámečky.  

Nokia 7 Plus je novou vlajkovou lodí a také nabízí duální fotoaparát - citlivý širokoúhlý 12MP primární fotoaparát určený po zhoršené světelné podmínky a sekundární 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem. Pohání ji mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 660 a k dispozici je baterie s kapacitou 3800 mAh. Telefon by tak měl vydržet až dva dny provozu na jedno nabití. 6“FullHD+ displej telefonu má poměr stran 18:9.

Nová Nokia 6 navazuje na  svého předchůdce z minulého roku a nabízí více výkonu i funkcí v kompaktnějším a odolném těle. Podle výrobce je až o 60 % rychlejší než její předchůdce a nabízí nově Dual-Sight mód, optiku ZEISS a USB-C s rychlým nabíjením. Vylepšený je také poměr displeje k tělu, nechybí prostorový zvuk Nokia ani vždy čistý, bezpečný a aktuální Android. Telefon pohání procesor Qualcomm Snapdragon 630, má 3GB RAM a 32GB úložiště.

Nokia 1 nabídce především příznivou cenu a základní funkce chytrého telefonu. Je vybaven Go edicí systému Android Oreo, která je optimalizována pro zařízení s kapacitou RAM do 1 GB.

banan2-nahled

Banán opět na scéně

Po loňském úspěchu retro telefonu Nokia 3310 se fanoušci dočkají návratu další legendy. Novinka Nokia 8110 přináší znovuzrozený ikonický telefon s vysouvacím krytem, který v aktuální podobě přinese mimo jiné i 4G konektivitu a aplikace jako např. Google Assistant, Google Maps, Google Search, Facebook nebo Twitter. A samozřejmě ani tentokrát nebude chybět moderní verze hada. Pomocí výsuvného krytu lze zvednout nebo přidržet hovory. Nokia 8110 bude dostupná ve dvou barevných provedeních Traditional Black a Banana Yellow. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení