Menu

BattleBit je unikátní střílečka, navíc zdarma: kombinuje Call of Duty a pixelový Minecraft

15.01.2023 12:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
BattleBit je unikátní střílečka, navíc zdarma: kombinuje Call of Duty a pixelový Minecraft

BattleBit je unikátní střílečka, navíc zdarma: kombinuje Call of Duty a pixelový Minecraft | foto: MrOkiDoki / BattleBit press kit

Válečným multiplayerovým střílečkám již delší dobu vládnou série Call of Duty a Battlefield. Setřást se tyto obry pokusí počin nezávislého tureckého vývojáře MrOkiDoki. BattleBit sází na unikátní grafiku a příjemnou hratelnost.

BattleBit – Pixel art střílečka

Většina velkých FPS akcí zamýšlených pro velkolepý multiplayer (64 nebo 128 hráčů na jedné mapě) potěší působivou grafickou stránkou, efektními explozemi a celkově realistickým vizuálem. BattleBit je ale v tomto ohledu úplně jiná.

Spoléhá na grafický kabátek ve stylu moderního 3D pixel artu. To znamená, že svět přiznává své složení z polygonů a nabízí částečně zjednodušenou grafiku – postavy nemají prsty, ale jen hranaté pahýly, také interiér budov je velmi strohý, ale svým způsobem minimalistický.

Podobný přístup vyznávají třeba povedené tituly Pixel Strike 3D, Unturned nebo legendární Minecraft. BattleBit grafické zpracování sice ubírá na vizuální atraktivitě, ale přidává co se týče hravosti a také destrukčního modelu – zničit můžete prakticky jakoukoliv zeď či překážku.

Kromě vcelku ojedinělé grafické stránky však hra zaujme i co do běžné hratelnosti. Zbraně jsou naopak vyvedeny velmi precizně, modulárně a pocit ze střelby netrpí kvůli pixelartové grafice. BattleBit také nabízí opravdu velké bitvy, až 254 hráčů na jedné mapě. Na několika mapách se střídá otevřené prostranství a imerzivní bitva v interiéru.

| Zdroj: BIG Bodsta / YouTube

Vybírat můžete z 5 základních tříd bojovníků: Assault, Medic, Engineer, Support a Recon. Hra tak ctí klasické multiplayerové střílečky a rozvržení bojových tříd. Nedochází zde k žádným podobným zhůvěřilostem, jako u posledního Battlefieldu 2042.

Dostupnost a dojmy z beta verze

Jak je to s dostupností BattleBit? Fanoušci mohou být potěšeni, že hra je aktuálně zdarma. Právě totiž probíhá beta test a v rámci předběžného přístupu si může každý hru vyzkoušet. Jakmile hra vyjde v plné otestované verzi, bude stát zhruba 10 až 12 eur, tedy asi 300 Kč včetně DPH. Vývojář však zatím oficiální datum vydání neuveřejnil, pouze deklamoval, že předběžný přístup může trvat i 2 roky.

Kolega Karel Dvořák již měl tu možnost hru vyzkoušet a přináší zajímavé dojmy: „BattleBit je zatím v betaverzi, ale dokázal nás velmi dobře zaujmout. Za nepříliš vábnou grafikou s skrývá promakaná hra s kvalitním fyzikálním modelem střelby, variabilitou zbraní a skvělým gameplayem. Za největší výhodu považujeme dostupnost a nenáročnost na hardware. Velkým AAA hrám sice nemůže konkurovat promakanými efekty, ale v hratelnosti na ně nic neztrácí, naopak, dokáže pobavit často lépe než třeba Battlefield 2042 nebo nepříliš povedený nový Warzone 2.0.“

Zdroj: Autorský text, Steam

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Hledáte legální půjčku mimo společnost

    ahoj, chci dát celému občanovi české republiky vědět, že paní Peachocová je poctivá půjčovatelka, před několika týdny jsem od ní dostal půjčku 500 000 Kč, když jsem zde na webu narazil na její kontakt. takže pokud ji nyní potřebujete prostřednictvím půjčku, kontaktujte e-mailu: jryzova@gmail.com
    whatsapp +420702573878

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení