Menu

Belkin uvádí produkty USB 3.0

25.08.2010 12:16 | Redakce Chip + Přidat komentář
Belkin uvádí produkty USB 3.0

Belkin uvádí produkty USB 3.0 | foto: CHIP

Produktů vybavených rozhraním USB 3.0 utěšeně přibývá a jelikož ne všichni uživatelé mají základní desku s tímto moderním rozhraním, roste poptávka i po externích řadičích. Novinky z tohoto segmentu představil i Belkin.

Nová řada produktů s technologií SuperSpeed USB 3.0 od společnosti Belkin zahrnuje kartu PCIe, ExpressCard a Premium AB a Micro-B kabely. Hlavní výhodou USB 3.0 je vysoká přenosová rychlost, která se obzvlášť hodí pro přenášení multimediálního obsahu. Specifikace USB 3.0 definují přenos rychlostí 5 gigabitů za sekundu, a je tak teoreticky 10krát rychleji než USB 2.0. Při interním testování svých produktů zaznamenal Belkin reálnou rychlost až 180 megabitů za sekundu, což je třikrát rychlejší než USB 2.0. Produkty USB 3.0 jsou zpětně kompatibilní se zařízeními USB 2.0 a budou s nimi také spolupracovat.

 

PCIe karta SuperSpeed USB 3.0 (F4U023cw) se bude od září prodávat za doporučenou koncovou cenu 1 499 Kč. Podporuje připojení až 127 USB zařízení (pomocí řetězených dodatečných rozbočovačů) a je určena pro rozhraní PCI Express x1. Pro notebooky vybavené slotem ExpressCard je určen řadič SuperSpeed USB 3.0 ExpressCard (F4U024cw) s doporučenou koncovou cenou 1 699 Kč . S touto kartou lze snadno a rychle upgradovat na USB 3.0 každý notebook vybavený právě slotem ExpressCard. Prodávat se má začít v říjnu. K propojení zařízení s počítačem je třeba speciální USB 3.0 kabel, který bývá většinou přibalen např. K externím diskům, pokud byste jej však potřebovali přikoupit, Belkin jej bude prodávat za 499 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení