Menu

BenQ LR100 – levný kompakt s Full HD videem

19.07.2012 14:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
BenQ LR100 – levný kompakt s Full HD videem

BenQ LR100 – levný kompakt s Full HD videem | foto: CHIP

Společnost BenQ představila nový digitální fotoaparát LR100. Je osazen 14Mpx CMOS snímačem a s obrazovým stabilizátorem dokáže natáčet video v rozlišení Full HD. Prodává se za necelých 2 400 Kč.

 

Podle výrobce zvládá LR100 natáčet videa i v noci, tento údaj ale musí brát potenciální zájemci s velkou rezervou. Jedná se o kompakt nejnižší cenové kategorie, který je zajímavý nejprve cenou, pak zase cenou a poté malými rozměry. I tak ale zvládne pořizovat statické snímky v 14megapixelovém rozlišení a video ve Full HD. V průběhu natáčení videa mohou uživatelé pracovat se zoomem a spolehnout se na nepřetržité automatické ostření dokonce i v režimu pomalého snímání.

Kompakt BenQ LR100 obsahuje škálu efektových a kreativních filtrů, které potěší zejména začátečníky. Z plejády filtrů si zmínku zaslouží například „efekt vodových barev“ (watercolor effect), který lze použít během fotografování i natáčení. Nechybí podpora nejrůznějších poměrů stran u pořizovaných výstupů. Mezi další přednosti tohoto produktu patří 2,7“ LCD displej, 5násobný optický zoom a ISO s horní hranicí citlivosti 6400. Fotoaparát BenQ LR100 je již dostupný v ČR, a to v černém provedení za cenu 2 399 Kč vč. DPH.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení