Menu

BenQ uvádí první VA LED monitory

29.09.2010 10:22 | Redakce Chip + Přidat komentář
BenQ uvádí první VA LED monitory

BenQ uvádí první VA LED monitory | foto: CHIP

Společnost BenQ oznámila, že jako první na světě uvádí na trh monitory s technologií Vertical Alignment (VA). Nová technologie má přinést vysoký kontrast v kombinaci se širokými úhly pohledu a barevnou přesností.

Modely BenQ EW2420 a VW2420H s 24“ úhlopříčkou a s poměrem stran 16 : 9 jsou vybaveny displeji s LED podsvícením a obraz zobrazují v rozlišení 1 920 × 1 080 bodů. Díky technologii VA jsou podle údajů výrobce k dispozici širší pozorovací úhly (178º/178º), nativní kontrastní poměr 3 000 : 1 a věrnější barevná reprodukce. Věrnější a přesnější podání černé divákům nabídne kontrastnější a detailnější scény u filmů. Model VW2420H je vybaven konektory DVI a D-Sub, portem HDMI a konektorem pro sluchátka. Monitor EW2420 nabízí vstupy DVI-D, D-Sub, dva videovstupy HDMI, 4 porty USB, výstup pro sluchátka a je vybaven dvěma reproduktory o výkonu 1,5 W. Na zadní straně monitorů je situován i praktický držák na sluchátka. Technologie nesoucí označení Senseye 3 nabízí uživatelům možnost jedním dotykem optimalizovat obrazové podání prostřednictvím 6 přednastavených režimů: Game (hraní počítačových her), Movie (DVD a televize), sRGB, Standard (kancelářská práce a internet), Photo (zobrazení a editace fotografií) a Eco (úsporný režim). Doporučená koncová cena monitoru BenQ EW2420 byla stanovena na 7 188 Kč vč. DPH a monitoru BenQ VW2420H na 7 068 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení