Menu
CHIP Speedtest

Bezpečná e-mailová aplikace? Díky FairMailu působí Outlook a Gmail poněkud zastarale

17.12.2019 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezpečná e-mailová aplikace? Díky FairMailu působí Outlook a Gmail poněkud zastarale

Bezpečná e-mailová aplikace? Díky FairMailu působí Outlook a Gmail poněkud zastarale | foto: CHIP

Mnoho uživatelů chytrých telefonů pro práci s e-maily používá Gmail, Outlook nebo na telefonu předinstalovanou aplikaci.

O soukromí či bezpečnost se mnozí staráme až ve chvíli, kdy se staneme obětí nějakého útoku. Rozsah poštovních aplikací, které používá drtivá většina uživatelů chytrých telefonů, opravdu není veliký. Kromě Gmailu, Outlooku nebo spolu s telefonem dodávanou aplikací ještě někteří používají klienta svého poskytovatele e-mailových služeb. V jejich stínu ale existuje spousta užitečných aplikací, které nabízejí zajímavé funkce.

Pokud jste se už někdy stali obětmi phishingového útoku nebo jen chcete chránit svá data, doporučujeme vaší pozornosti např. aplikaci FairEmail. Aplikace od nizozemského vývojáře z hlediska zabezpečení a ochrany soukromí v mnohém předčí giganty, jakými jsou Google a Microsoft. Navíc nabízí některé velmi užitečné funkce.

fairemail-logo
FairEmail - Aplikace pro Android 1.827    
S FairEmailem získáte pro svůj smartphone poštovní klient, který věnuje zvláštní pozornost soukromí uživatelů, a také nabízí širokou škálu funkcí.

 

FairEmail: mailová aplikace se silnou ochranou před phishingem

fairemail1

Poštovní klient pro smartphony s minimalistickým designem, ale o to zajímavějšími bezpečnostními funkcemi.

Po přidání vašich poštovních účtů (FairEmail jich umožňuje neomezený počet) jsou příchozí e-maily zobrazovány ve společné schránce. Konverzace jsou seskupovány do vláken podobně jako v ostatních aplikacích, nemusíte tedy dlouhé minuty hledat související e-maily. Aplikace zde odvádí lepší práci než konkurenti, např. Gmail, kde se občas může stát, že automaticky seskupí úplně jiné e-maily. K dispozici je také tmavý režim.

Hlavní výhodou aplikace jsou však rozsáhlé bezpečnostní funkce, a to zejména ochrana proti phishingovým e-mailům. Obrázky jsou zcela blokovány, pokud se sami nerozhodnete tuto volbu deaktivovat. Otevření odkazů musíte před otevřením také potvrdit, takže i zde je riziko výrazně sníženo. FairEmail také podporuje šifrování e-mailů a upozorní vás před otevřením v případě, kdy odesílatel nemůže být verifikován.

Raději bezpečnost než vzhled

Vývojář na svém webu vysvětluje, že se úmyslně rozhodl pro velmi minimalistický design aplikace. FairEmail tedy pravděpodobně cenu za krásu nevyhraje, protože aplikace jako Outlook nebo Gmail jsou přeci jen vzhlednější.

To ale ani není ambicí FairMailu, což uživatel velmi rychle pozná. Jednoznačně se zaměřuje na bezpečnostní funkce, které jsou z velké části velmi srozumitelně vysvětleny včetně důvodu, proč jsou např. blokovány obrázky. Většina z funkcí běží na pozadí a nijak uživatele neruší. I to je velkým úspěchem aplikace a jejím kladem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.