Menu
CHIP Speedtest

Škodlivé aplikace pro Android: doporučujeme odebrat

25.02.2020 15:00 | Jiří Palyza
Škodlivé aplikace pro Android: doporučujeme odebrat

V obchodě Play se znovu objevily aplikace, které mohou ohrozit váš smartphone. Doporučujeme kontrolu, zda je nemáte na svých mobilech, a v kladném případě jejich vymazání.

Opakovaně se do Google Play dostávají aplikace, které z vnějšího pohledu nabízejí užitečné funkce, ale pod povrchem skrývají malware. Až do loňského roku existoval dlouhý seznam aplikací, které by měly být z Android telefonu okamžitě odstraněny. Nyní bezpečnostní experti z Check Pointu opět zacílili na čtyři aplikace a objevili jejich nebezpečné chování.

V následujících aplikacích číhají programy "BearClod" a "Haken", které fungují jako takzvané klikače. I přes různé metody provádění zůstává výsledek stejný: malware napodobuje klikání uživatele, a proto může úmyslně podvádět klikáním na reklamní bannery. Software "Joker" může také aktivovat prémiové služby pro jiné aplikace bez souhlasu uživatele. Tato rodina malwaru patří do skupiny spywaru a premium dialerů. V uplynulých několika měsících se software znovu objevil v aplikacích na Google Play s počty stažení více než 130 tisíc.

Stáhněte si: virové skenery pro Android

avg-logo

AVG Antivirus zdarma - Ochrana mobilu v češtině

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná ochrana mobilu před virovými nákazami a malwarem. Obsahuje i nástroj pro vyhledání telefonu.

Stáhněte si
sophos-logo

Intercept X for Mobile for Android

CHIP hodnotí Dobrý

Antimalwarová a antivirová ochrana pro mobilní telefon. Ochrana při ztrátě a odcizení zařízení.

Stáhněte si

škodlivé aplikace pro Android

maliciousapps-1

Pokud najdete na svém smartphonu následující aplikace, měli byste okamžitě jednat.

Tyto aplikace byste měli ze smartphonu s Androidem okamžitě smazat:

  • Compass od Haken
  • Homely Wallpaper od Mary Hickey
  • Landscape Camera od Lonnie Carlson
  • Flowery Photo Editor od Castle Rock

Tyto čtyři infiltrované appky naštěstí patří k relativně málo využívaným a špatně hodnoceným. Přesto doporučujeme kontrolu vašeho zařízení, zda některou z nich náhodou nemáte instalovanou. Chcete-li se do budoucna chránit před malwarem, doporučujeme instalaci některého a antivirových programů pro Android. Důsledky aktivit podvodných aplikací mohou způsobit vysoké náklady a zbytečné komplikace.

Mohlo by vás také zajímat: 500 rozšíření pro Chrome šmíruje uživatele


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení