Když nic nefunguje: nouzové IP adresy k Wi-Fi routerům otevřou administraci
Pokud jsou problémy s Wi-Fi routerem a ani jeho restart nepomáhá, nabízí se další možnosti.…
Bezplatný nástroj pomůže urychlit vaši Wi-Fi: hodí se i při síťových problémech | foto: Stephen Phillips - Hostreviews.co.uk/Unsplash
Program Homedale, který je k dispozici k bezplatnému stažení, pomůže odhalit některé příčiny chyb v síti Wi-Fi. Zkuste ho prubnout.
Homedale je bezplatný přenosný program, který zabere pouhý 1 MB paměťového prostoru. Přitom poskytuje velké množství infrormací o síti Wi-Fi. Jeho základem je přehled všech dostupných sítí Wi-Fi ve vašem dosahu, které zobrazí s mnoha dalšími informacemi.
Zvlášť užitečné pro řešení problému ve Wi-Fi jsou podrobnosti o síle signálu a využití frekvencí, které najdete v samostatných kartách aplikace.
Freeware Homedale zobrazuje přehled dostupných sítí Wi-Fi spolu s celou řadou dalších dostupných informací.
Homedale poskytuje všechny důležité informace o Wi-Fi routerech ve vašem okolí. | Zdroj: Homedale
Ve znalostech je síla, a to platí i při hledání problémů se sítí Wi-Fi. Homedale vám sdělí vše, co potřebujete vědět o přístupových bodech v dosahu; například které směrovače vysílají, jaké je jejich SSID, jaká je síla signálu, jaké se používá šifrování (včetně podpory WPA3) nebo na jakých kanálech vysílají. Jedná se o důležité informace, které potřebujete pro konfiguraci vlastní sítě Wi-Fi.
Přehled je praktický, ale vyplatí se i vybrat jednotlivé přístupové body a prozkoumat je prostřednictvím praktických zkratek v kontextové nabídce. Můžete například jednoduše zobrazit graf intenzity signálu nebo se ke směrovači přímo připojit, pokud máte přístup. V případě potřeby si můžete zaznamenat kolísání síly signálu do protokolu a zjištěné hodnoty exportovat do tabulky CSV.
Podporovány jsou standardy Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax na frekvencích 2,4 a 5 GHz s šířkou pásma 20, 40, 80 a 160 MHz.
Pomocí nástroje Homedale můžete zkontrolovat sílu vlastního signálu. | Zdroj: Homedale
Zejména v hustě obydlených lokalitách může být příčinou špatného připojení k síti Wi-Fi slabý signál vašeho vlastního routeru. Ten může být rušený Wi-Fi směrovači jiných domácností.
Od počátku existence Wi-Fi se používá signál na frekvenci 2,4 GHz, ale v současnosti se začíná hojně využívat i pásmo 5 GHz. Ve výchozím nastavení si router sám "vybere" nejlepší kanál, na kterém bude vysílat, což je dobrá volba.
Homedale zobrazuje grafický přehled všech sítí Wi-Fi v oblasti přijmu na kartě "Využití frekvencí/Frequency Usage". Pokud intenzita signálu vaší Wi-Fi není výrazně nad ostatními, pravděpodobně nepoužíváte automatické řízení kanálů. I tak si ale můžete ručně zvolit kanál, který je méně vytížený.
Pokud se chcete podrobněji podívat na vlastní konfiguraci Wi-Fi sítě, je pro vás Homedale dobrým bezplatným pomocníkem. Zvlášť oceníte analýzu síly signálu v reálném čase. Její kolísání anebo vysoké zarušení routery v okolí mohou být důvodem, proč vaše Wi-Fi vypadává anebo se potýká s dalšími problémy připojení.
Pokud jsou problémy s Wi-Fi routerem a ani jeho restart nepomáhá, nabízí se další možnosti.…
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle…
Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro…
Složitá ekonomická situace ovlivňuje také evropský trh se smartphony. Aktuální průzkum…
Netflix stále patří k nejoblíbenějším poskytovatelů seriálů a filmů mezi streamovacími…
Výrobce čipů především pro mobily měl zaplatit pokutu v řádu miliard. Evropský soud ale nyní…
Nová služba Prime Air, která bude doručovat zásilky letecky prostřednictvím autonomních dronů…