Menu

Bezzrcadlovka Full Frame, co dokáže video v 6K/24p

03.06.2019 07:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Bezzrcadlovka Full Frame, co dokáže video v 6K/24p

Bezzrcadlovka Full Frame, co dokáže video v 6K/24p | foto: CHIP

Společnost Panasonic vyvíjí novou digitální bezzrcadlovku LUMIX S1H s Full-Frame snímačem. Jde o první fotoaparát na světě, který dokáže natáčet videozáznam v rozlišení 6K frekvencí 24p (s poměrem stran 3:2), případně v rozlišení 5,9K/30p (poměr stran 16:9) a v 10bitové kvalitě ve formátu 60p 4K/C4K.  

Bezzrcadlovka s profesionálními natáčecími parametry v praktickém kompaktním provedení bude k dispozici na světovém trhu na podzim roku 2019. Do vývoje digitálního videozáznamu se společnost Panasonic pustila už v 90. letech minulého století. Od té doby má na kontě v této oblasti celou řadu inovací a originálních technologií, například natáčení frekvencí 24p, zpomalené video (slow motion) s variabilním bitratem, případně rozšířený dynamický rozsah a barevný prostor díky technologiím V-Log/V-Gamut. Více než čtvrtstoletí spolupracuje Panasonic s filmovými tvůrci na výrobě fotoaparátů a kamer s vynikající obrazovou kvalitou. V roce 2009 byl představen model LUMIX GH1, první bezzrcadlovka schopná natáčet formát AVCHD v rozlišení Full-HD. V roce 2014 následoval LUMIX GH4, první bezzrcadlovka s natáčením 4K. A v roce 2017 přišel LUMIX GH5, který jako první na světě zvládl 4K/60p, 4:2:2 10-bit 4K/30p.  LUMIX GH5 mají v oblibě i profesionální filmaři díky jeho vynikajícímu výkonu v kompaktním těle, které je malé a lehké. Lze je tedy využívat zcela univerzálně.

Nový model LUMIX S1H je zástupcem nové řady LUMIX S, v níž Panasonic představuje technicky mimořádně vyspělé Full-Frame modely. Nabízí špičkové současné technologie zpracování digitálního signálu a rozptýlení tepla vzniklého vysokým výpočetním výkonem čipu, to vše v malém a lehkém těle. Uživatelům tak otevírá cestu ke kreativním způsobům filmové tvorby, kterých by konvenční velké kamery a fotoaparáty nebyly vůbec schopné.

Hlavní funkce a parametry nového modelu LUMIX S1H:

1. Vysoké rozlišení až 6K v různých formátech

Jako první Full Frame model na světě dokáže LUMIX S1H natáčet v rozlišení 6K frekvencí 24p (s poměrem stran 3:2), případně v rozlišení 5,9K/30p (poměr stran 16:9). Další světový primát mu patří coby prvnímu digitálnímu Full-Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy s natáčením v 10bitové kvalitě ve formátu 60p 4K/C4K. Natáčet lze do různých formátů včetně anamorfního režimu 4:3, což odpovídá profesionálním požadavkům. Obrazová data ve vysokém rozlišení lze využít i pro tvorbu záznamů ve 4K s vyšší obrazovou kvalitou, případně pro ořez obrazu do 4K.

2. Široký dynamický rozsah a barevný prostor, prakticky shodný s profesionálními filmařskými kamerami.

LUMIX S1H je vybaven systémem V-Log/V-Gamut s dynamickým rozsahem přes 14 EV, tedy stejným jako u profesionálních kamer Panasonic Cinema VariCam. Díky tomu dokáže zachytit přesné tonální přechody od stínů až po extrémní jasy. Zároveň lze počítat s precizním zobrazením barev i odstínů pleti. Záznam je kompatibilní se záznamem V-Log z kamery VariCam nebo z fotoaparátů LUMIX GH5/GH5S.

3. Spolehlivé provedení umožňuje natáčení v jakýchkoli podmínkách.

V každém režimu lze videozáznam natáčet non-stop v garantované optimální teplotě, takže se filmaři mohou plně soustředit na svou práci bez ohledu na vnější podmínky.

V řadě Full Frame bezzrcadlovek LUMIX S Panasonic nabídne tři modely – S1R, S1 a novinku S1H. LUMIX S1R se nejlépe hodí pro fotografování v extrémně vysoké kvalitě, LUMIX S1 je vyspělý hybridní přístroj pro špičkové fotografie i video a LUMIX S1H je určen především pro filmovou produkci. S touto nabídkou hodlá Panasonic splnit očekávání i těch nejnáročnějších profesionálů v digitální éře.

Prototyp modelu LUMIX S1H bude k vidění na veletrhu Cine Gear Expo 2019.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení