Menu

Bose spouští podporu AirPlay 2

07.05.2019 07:20 | Milan Loucký + Přidat komentář
Bose spouští podporu AirPlay 2

Bose spouští podporu AirPlay 2 | foto: CHIP

Nejnovější chytré reproduktory Bose podporují nyní nově komunikační protokol AirPlay 2. S jeho využitím je uživatelé mohou zahrnout do systému bezdrátového rozvodu hudby v domě, a to v kombinaci s dalšími zařízeními kompatibilními s tímto standardem.

Novinka se týká nejnovější řady chytrých zařízení Bose, která zahrnuje domácí reproduktor Bose Home Speaker 500 a soundbary Bose Soundbar 500 a Soundbar 700. Podpora AirPlay 2 otevírá hned několik zajímavých možností. Aktivace pro stávající uživatele uvedených produktů probíhá automaticky po aktualizaci nové verze firmware.

Zajímavou možností je bezdrátový rozvod hudby v rámci dosahu domácí Wi-Fi sítě. S využitím AirPlay 2 lze streamovat, neboli časově synchronně přehrávat hudbu v dalších zařízeních s tím, že kombinovat lze kompatibilní reproduktory více značek. K dispozici je vzdálené ovládání hlasitosti z chytrého telefonu či přepínání mezi jednotlivými zařízeními. AirPlay 2 nenabízí tolik možností, jako specializovaná aplikace Bose Music App, která integruje populární streamovací služby (Spotify, Deezer, rádia Tune In a další) přímo do sebe a nabízí řadu propracovaných funkcí při přehrávání ve více místnostech, jako je vytváření skupin reproduktorů nebo ovládání různé zvukové kulisy v jednotlivých částech prostoru.

Podpora AirPlay 2 otevírá také možnost hlasového ovládání prostřednictvím Siri instalované ve smartphonu. To zahrnuje například výběr přehrávané skladby, alba či playlistu, úpravu hlasitosti a podobně.  Zde je třeba připomenout, že všechny zmíněné reproduktory Bose podporující AirPlay 2 mají již v základu integrovaného hlasového asistenta Amazon Alexa, a to včetně osmi vestavěných směrových mikrofonů, které monitorují celou místnost a rozpoznají hlasové povely i během hlasité reprodukce hudby. Funkce Alexa je v tento okamžik v našem regionu standardně vypnuta, očekává se, že spolu s některým nadcházejícím updatem software se tato možnost zpřístupní i českým a slovenským uživatelům.

Bezdrátový reproduktor Bose Home Speaker 500 je určen pro poslech hudby a dva chytré soundbary Bose Soundbar 700 a Soundbar 500 jsou navíc koncipovány pro instalaci k televizoru a vytvoření působivé zvukové kulisy při sledování filmů. Model Soundbar 700 nabízí kromě vyššího výkonu také výrazný prostorový efekt s využitím tlakových měničů instalovaných do boků přístroje a využívajících odrazu zvuku od stěn místnosti. Pro ještě intenzivnější hudební zážitek podporují oba soundbary možnost připojení bezdrátového subwooferu Bose Bass module 700/500 a zadních bezdrátových efektových reproduktorů Bose Surround Speakers.

 

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení