Menu

Zisky koncernu Meta se propadají: Mark Zuckerberg přišel za posledních devět měsíců o 50 % svého majetku

30.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zisky koncernu Meta se propadají: Mark Zuckerberg přišel za posledních devět měsíců o 50 % svého majetku

Zisky koncernu Meta se propadají: Mark Zuckerberg přišel za posledních devět měsíců o 50 % svého majetku | foto: Shutterstock

Šéf Mety odepsal za pouhých devět měsíců 72,5 miliard USD, tedy polovinu svého jmění. Důvodem propadu je klesající zisk společnosti.

Rok 2022 není pro technologické miliardáře prozatím nijak dobrý. Kdo byl ale zasažen nejvíce? Zdá se, že šéf koncernu Meta, Mark Zuckerberg. Podle informací serveru Bloomberg se hodnota jeho majetku snížila na polovinu, a to o neuvěřitelných bezmála 73 miliard USD.

Zuckerbergovo odhadované čisté jmění ve výši 53 miliard USD jej řadí na 23. místo v žebříčku světových miliardářů, což je nejnižší umístění od roku 2014.

Z Facebooku se stal Meta a Zuckerberg přišel o 31 miliard USD za jediný den

metalose

Mark Zuckerberg přišel za pouhých devět měsíců letošního roku přibližně o polovinu svého jmění. Ke skokovému propadu hodnoty akcií, jichž je držitelem, došlo už v únoru. | Zdroj: Dima Solomin/Unsplash

Ještě před necelými dvěma lety měl majetek osmatřicetiletého podnikatele hodnotu 106 miliard USD, čímž se zařadil mezi superbohaté technologické podnikatele po bok Jeffa Bezose, bývalého šéfa Amazonu a Billa Gatese, zakladatele Microsoftu. Ocenění Zuckerbergova majetku dosáhlo svého vrcholu v září 2021, a to na částce 142 miliard USD.

Velký obrat nastal ve chvíli, kdy se Facebook změnil na Meta. S majetkem podnikatele to od té doby šlo neustále z kopce. Meta se doposud neprosadila. V únoru 2022 se navíc cena akcií skokově propadla a v jeden okamžik Zuckerberg přišel o 31 miliard USD. Problémem je, že společnost nemohla vykázat žádný nárůst měsíčního počtu uživatelů Facebooku. Šlo o jeden z největších propadů hodnoty majetku během jediného dne.

Zdroj: BloombergForbes

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.