Menu

Černé plátno má zlepšit kontrast projektoru o 900 %

15.08.2013 14:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Černé plátno má zlepšit kontrast projektoru o 900 %

Černé plátno má zlepšit kontrast projektoru o 900 % | foto: CHIP

Pro milovníky domácího kina se objevila zajímavá novinka v podobě speciálního černého plátna, které má podle výrobce zlepšit kontrast promítaného obrazu až o 900 % a odstranit problémy se zatemněním místnosti.

 

 

 

Unikátní projekční plocha Black Diamond Zero Edge dokáže podle výrobce eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a zvyšuje kontrast obrazu až o 900 %. Díky tomu lze prý zajistit kvalitní projekci i bez nutnosti zatemňování místnosti. Výrobce tvrdí, že díky těmto vlastnostem jsou projekční plochy Black Diamond výhodnější a levnější alternativou k LCD a plazmovým televizorům s úhlopříčkou nad 80" a s projekcí na bílé plátno či stěnu se pak nedají srovnat vůbec. Černý diamant má tloušťku jen 10 mm a dobře ladí s okolním interiérem.

„Nová projekční plocha Black Diamond Zero Edge přináší luxusní estetický design se štíhlým rámem. Ale především, díky speciální vícevrstvé technologii, nabízí vynikající potlačení okolního světla a díky tomu překvapivou kvalitu obrazu. Hlavní výhodou Black Diamond Zero Edge je možnost docílit kvalitního obrazu z projektoru úplně všude, včetně prostorů s obtížnými světelnými podmínkami. Schopnost eliminovat okolní světlo umožňuje zlepšení kontrastu obrazu až o 900 %,“ říká Ondřej Žatečka, specialista na projekční techniku společnosti Audiopro. Na rozdíl od všech ostatních projekčních materiálů dokáže povrch Black Diamond Zero Edge absorbovat ambientní světlo z místnosti, aniž by tlumil světlo z projektoru.

Promítání obrazu pomocí projektoru dávají stále přednost uživatelé, kteří si i v domácím prostředí chtějí užít velkou úhlopříčku. Projekční plocha Black Diamond Zero Edge teď nabízí ještě lepší obraz, který přináší i do prostorů s nedokonalými světelnými podmínkami. Projekční plochu můžete instalovat ze stropu na lankách nebo zavěsit na stěnu. Není třeba žádné sestavování a vlastní montáž je velice jednoduchá a rychlá.

Projekční plochy Black Diamond vyvinula společnost Screen Inovations za využití pokročilých výrobních robotických technologií v rámci ekologicky šetrného výrobního procesu. Vyrábí se v několika variantách od 80“ (203 cm) do úhlopříčky 215“ (546 cm). Kvalitu provedení zaručuje ruční výroba v USA a na produkt je poskytována doživotní záruka.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    otázka k produktu

    Dobrý deň. Rada by som sa opýtala bližšie info k tomu čiernemu premietacemu plátnu k dataprojekcií, hlavne ceny k určitým veľkostiam ? dakujem s pozdravom

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení