Menu

České Radiokomunikace v Praze otevřely datové centrum Tower

09.03.2012 16:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
České Radiokomunikace v Praze otevřely datové centrum Tower

České Radiokomunikace v Praze otevřely datové centrum Tower | foto: CHIP

Přechodem na digitální televizní vysílání se Českým radiokomunikacím po celé ČR uvolnily prostory, které společnost začala nově využívat jako zázemí pro datová centra.

První vlaštovkou je v tomto ohledu datové centrum Tower o celkové rozloze 200 m2 splňující bezpečnostní standard Tier 3, které bylo vybudované přímo v prostorách Žižkovského vysílače. České Radiokomunikace by takto rády uspokojily vzrůstající poptávku zákazníků po službách v oblasti hostingu a server housingu. Jak již bylo řečeno, je datové centrum v Žižkovské věži pouze začátkem, po celé republice totiž vznikne obdobným způsobem celá řada podobných zařízení. V první fázi společnost může nabídnout kapacitu 120 racků, ke konci by se přitom ráda dostala až někam k 1 000 racků na celkové ploše okolo 2 000 m2.

Služby jsou zaměřeny především na firmy s vysokými nároky na bezpečnost, spolehlivost, šířku pásma připojení do datových sítí, které chtějí zároveň snížit své provozní náklady a nehodlají akceptovat vysoké celkové náklady na vlastnictví (TCO) vlastního datového centra. Datové centrum Tower nabízí kvalitní vysokokapacitní připojení v rámci vlastní neveřejné, a tedy zabezpečené a spolehlivé sítě, zálohované radiovými spoji. Standard Tier 3 přitom garantuje 99,99% dostupnost služeb.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení