Menu

Chaty ve WhatsAppu se mažou automaticky: nová funkce by měla řešit velký problém

20.05.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chaty ve WhatsAppu se mažou automaticky: nová funkce by měla řešit velký problém

Chaty ve WhatsAppu se mažou automaticky: nová funkce by měla řešit velký problém | foto: Amílcar Vanden-Bouch/Pixabay

Chaty ve WhatsApp by měly mít do budoucna ještě větší charakter soukromí. V současné době vývojáři údajně pracují na nové funkci, díky níž by se samovolné mazání zpráv mohlo stát součástí každodenního používání komunikátoru.

Vývojáři aplikace WhatsApp dále pokračují v práci na nových funkcích messengeru a příliš informací o plánovaných novinkách nesdílí. Připravované změny se jim ale nedaří úplně skrýt. Jak zjistil web WABetaInfo a píše ve svém příspěvku s názvem "WhatsApp to support a disappearing mode for privacy", WhatsApp by měl v blízké budoucnosti získat rozšíření pro samodestrukční zprávy, které se v posledních dnech rozšířily zejména ve skupinových chatech.

V budoucnu by uživatelé aplikace WhatsApp měli mít možnost funkci aktivovat jako součást základního nastavení. Takzvaný režim »Automatického odstraňování zpráv« byste měli najít v obecných nastaveních aplikace WhatsApp. Pokud bude tato možnost povolena, bude samočinné mazání zpráv aktivováno pro všechny chaty, které budou poté zahájeny. Pokud vám nějaký kontakt napíše poprvé, zprávy po uplynutí nastavené doby ze služby WhatsApp zmizí. Doposud bylo funkci Automatického mazání zpráv nutné aktivovat pro jednotlivé kontakty.

WhatsApp: ještě více možností nastavení pro ochranu soukromí?

waselfdestruction

Automatické mazání zpráv z chatu se do budoucna stane základní součástí nastavení WhatsAppu. | Zdroj: Twitter/Anuj Atri

Termín uvolnění nové funkce všem uživatelům není doposud znám. V současné době se pravděpodobně vyvíjí pro mobilní zařízení se systémy Android a iOS. Pokud bude funkce fungovat stabilně, bude nejprve vyzkoušena pouze v beta verzích aplikace WhatsApp.

WhatsApp chce novou funkcí automaticky mizícího obsahu a jejím zjednodušeným používáním pravděpodobně přilákat uživatele, kteří kladou velký důraz na soukromí. Koneckonců, (automaticky) odstraněné zprávy už po jejich odstranění nebude možné nikde dohledat – pokud si ovšem jejich příjemce včas nepořídil snímky obrazovek. Teprve před pár dny společnost WhatsApp změnila své vlastní Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů, čímž ale ztratila velkou důvěru uživatelů.

Ti, kdo požadovaný souhlas s novými podmínkami neodkliknou, prozatím o účet WhatsApp nepřijdou. Provozovatel jim dává chvíli oddechu. V následujících několika týdnech se ale oznámení o změně podmínek bude zobrazovat opakovaně a v určitém okamžiku už nebude možné jej jednoduše zavřít. Teprve poté, v případě nesouhlasu uživatele, budou funkce WhatsAppu postupně omezovány.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení