Menu

Chyba v NetUSB: milióny routerů v ohrožení

22.05.2015 12:58 | Karel Kovar + Přidat komentář
Chyba v NetUSB: milióny routerů v ohrožení

Chyba v NetUSB: milióny routerů v ohrožení | foto: CHIP

V komponentě NetUSB byla objevena nebezpečná zranitelnost, která ohrožuje milióny routerů většiny značek, včetěn například Netgear, D-Link, ZyXEL nebo TP-Link.

Bezpečnostní expert Stefan Viehbock ze společnosti SEC Consult Vulnerability Lab objevil v komponentě NEJUSB kritickou zranitelnost (CVE-2015–3036: http://www.kb.cert.org/vuls/id/177092), která ovlivňuje milióny routerů ale i zařízení připojených k „internetu věcí“. Tato chyba v linuxovém jádru umožňuje útočníků úspěšně použít útok typu buffer overflow.

Vienbock v praxi předvedl, že zratelnost je možné aktivovat i pomocí připojení zařízení s názvem delším než 64 znaků, které způsobí přetečení bufferu.

Nepříjemné je, že zmiňovaná komponenta NetUSB patří k velmi oblíbeným a najdete ji v miliónech zařízení obrovského množství výrobců hardwaru. Někteří výrobci (například TP-Link, Netgear a Trendnet) už připravili pro svá zařízení opravy, jiné (například D-Link) jsou stále zranitelné.

  2015-06-routers-nahled

Další podrobnosti včetně kompletního seznamu hardwaru najdete na adrese http://securityaffairs.co/…sb-flaw.html

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení