Menu

Chybějící ikony v oznamovací oblasti Windows

15.09.2016 06:06 | Karel Kovar + Přidat komentář
Chybějící ikony v oznamovací oblasti Windows

Chybějící ikony v oznamovací oblasti Windows | foto: CHIP

Pokud rádi ve Windows experimentujte, může se snadno stát, že po nepovedené úpravě zmizí zobrazování ikon v oznamovací oblasti. 

Pokud je chcete obnovit, klikněte nejprve pravým tlačítkem do oznamovací oblasti a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Upravit ikony oznamovací oblasti«. Ve stejnojmenném okně poté můžete nastavit, které ikony budou zobrazené, a které naopak zůstanou skryté.

Pokud ani tato možnost zobrazování ikon nevyřeší, jde o problém, který popisuje Microsoft ve znalostní bázi pod číslem 945011 (http://support.microsoft.com/kb/945011/cs).

Pro opravu spusťte editor registru a přejděte na podklíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesLocalSettingsSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionTrayNotify«. Poté v pravé části okna odstraňte položky IconStreams a PastIconsStream a editor registru zavřete. Nyní stiskněte kombinaci kláves [CTRL]+[SHIFT]+[ESC], spusťte program správce úloh a jeho okně v kartě »Procesy« ukončete proces »explorer.exe«. Poté zvolte příkaz  »Soubor | Nová úloha (spustit…)«, do políčka »Otevřít« zadejte »explorer« a klikněte na tlačítko »OK«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení