Menu

Chystá se změna pro uživatele Androidu: telefonování bude pravděpodobně vypadat úplně jinak

10.10.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chystá se změna pro uživatele Androidu: telefonování bude pravděpodobně vypadat úplně jinak

Chystá se změna pro uživatele Androidu: telefonování bude pravděpodobně vypadat úplně jinak | foto: Vinicius \"amnx\" Amano/Unsplash

V systému Android pravděpodobně brzy dojde ke změně. Google v současnosti pracuje na novém designu aplikace pro telefonování.

Na vlastních smartphonech Pixel Google v tyto dny testuje nové uživatelské rozhraní pro telefonování. Interaktivní prvky, jako například ztlumení zvuku nebo ovládání reproduktoru, se v testovací verzi nacházejí ve spodní části obrazovky. Doposud byly v průběhu telefonických hovorů v systému Android viditelné uprostřed obrazovky.

Aktualizace prostředí pro telefonování se v budoucnu pravděpodobně dočkají i další smartphony s Androidem

androidcalling

Inovovanou grafiku volání Google prozatím testuje na omezeném množství vlastních smartphonů Pixel. | Sebastian Bednarek/Unsplash

Do této chvíle se aktualizace designu obrazovky pro telefonování objevila pouze na několika zařízeních Pixel. Google ji velmi pravděpodobně představil ve veřejné beta verzi Telefonu Google v90.0.475844574. Protože se ale jedná o aktualizaci na straně serveru, mnoho uživatelů k ní v současné chvíli nemá přístup ani s aktualizovanou verzí Androidu s Google dialerem.

Je ale velmi pravděpodobné, že Google nejprve zavede nové rozhraní pro všechny smartphony Pixel a následně postupně i pro ostatní značky smartphonů. Vzhledem k tomu, že se v tuto chvíli stále jedná o beta verzi, může se design ještě hodně změnit.

Zdroj: 9to5Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Suck guugl

  kto by už len používal app od Guugle na telefonovanie to by bolo úchylné sú mnohé iné a 100 x lepšie a fukčnejšie ! F.O. Guugle !

  Reagovat na komentář

  Telefon

  A co takhle bydlet v jeskyni

  Reagovat na komentář

  Bože můj Prosím, ať už ti švihnutí vynálezci nechají starý android na pokoji a nevrtají se do toho co funguje!!!! Úchylné Windows v telefonu je Hrůza naprosto nepoužitelná

  Reagovat na komentář

  Změna telefonování.

  Ani za nic bych nechtěl dotykovej telefon. Kde jsou ty časy, kdy se zvedl mikrotelefon, vymačkalo nebo vytočilo se číslo a mluvilo, pak se mikrotelefon zavěsil na vidlici. Víc ktomu není potřeba.

  Reagovat na komentář

  redmi 10 C

  jak bude vypadat design pro tento telefon

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pepik: jen doplním, že verzi mám 90.0.477356402

  Reagovat na komentář

  Již pár dní také eviduji změnu, celkem mne to zarazilo. Xiaomi MI 10 PRO

  Reagovat na komentář

  Tuhle prasarnu už mám par dnu na oneplus nord.. a nevim velebnosti ale původní vzhled se mi ivladal lepe

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení