Menu

Čínští hackeři mohou ovládnout americkou infrastrukturu

24.11.2014 09:42 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Čínští hackeři mohou ovládnout americkou infrastrukturu

Čínští hackeři mohou ovládnout americkou infrastrukturu | foto: CHIP

Šéf NSA potvrdil, že Čína pravděpodobně má možnost na dálku vypnout počítačové systémy amerických elektráren, aerolinek i finančních společností. 

Mike Rogers, ředitel Agentury pro národní bezpečnost USA (NSA), během svého svědectví před Výborem pro zpravodajskou činnost a kybernetické hrozby americké Sněmovny reprezentantů, uvedl, že digitální útočníci pravděpodobně již napadli důležité počítačové systémy a prozkoumali, jak jsou jeijch sítě vzájemně propojeny. „Zaznamenali jsme, že se pokoušejí získat informace o tom, jak jsou systémy nakonfigurovány, kde by mohly mít své bezpečnostní mezery a jak je mohou napadnout a ovládnout.“ Rogers také řekl, že se do těchto aktivit pouštějí útočníci hned z několika různých států.

„To co nás opravdu trápí je fakt, že tito útočníci, ať už jde o státy, organizované skupiny či jednotlivce, mohou využít získaného přístupu a naše systémy zcela vyřadit z provozu.“ Rogers uvedl, že jednou ze dvou až tří zemí, které takovou schopnost mají, je Čína. O které další státy jde však odmítl uvést.

Na vznesené obvinění reagoval mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hong Lei, který uvedl, že čínská vláda hacking zakazuje a naopak se sama stává cílem hackerských útoků pocházejících ze Spojených států.

rogers-nahled

Zprávu přinesla agentura Reuters.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení