Menu

Conficker atakuje české uživatele

28.06.2010 08:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Conficker atakuje české uživatele

Conficker atakuje české uživatele | foto: CHIP

Autoři virů a malwaru se na prázdniny určitě nechystají. Naopak, jejich aktivita začíná růst - připravují se na prázdninovou sezónu...

V květnu byl celosvětově nejrozšířenější počítačovou hrozbou Conficker (9,12 % ze všech detekovaných infiltrací). Druhé místo patřilo tradičně variantám trojských koní INF/Autorun, zneužívajícím funkci autorun.inf (8,06 %), a třetí nejčastěji detekovanou hrozbou byla směs malwaru Win32/PSW.OnLineGames, která se snaží ovládnout účty hráčů počítačových on-line her (4,29 %). Systém ESET ThreatSense.Net umožňuje průběžně monitorovat množství a varianty počítačových hrozeb zachycených na počítačích uživatelů ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security.

Situace v ČR
Od března 2010 v Česku pozvolna roste podíl Confickeru, což potvrzují i květnové statistiky. Oproti dubnu vzrostl počet detekcí o další necelá dvě procenta, na 8,41 %. Tento výsledek představuje největší podíl Confickeru v Česku od začátku jeho šíření v roce 2009. Na dalších místech se v ČR umístil Win32/Agent (3,81 %), Win32/Adware.Toolbar.Dealio (2,65 %) a INF/Autorun (2,20 %). První desítku doplňuje v ČR celá řada různých variant adwaru, tedy většinou neškodného, ale obtěžujícího škodlivého kódu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení