Menu

Čtečka jako kryt smartphonu

09.09.2013 07:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Čtečka jako kryt smartphonu

Čtečka jako kryt smartphonu | foto: CHIP

Společnost PocketBook rozšiřuje možnosti elektronického čtení a přináší zákazníkům možnost číst své elektronické knihy na nové platformě – obalu smartphonu. Obal pro smartphony vybavený displejem E-Ink se jmenuje PocketBook CoverReader.

 

PocketBook představil na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně prototyp zařízení, které otevírá nové možnosti pro čtení na mobilních telefonech. Jde o lehký a odolný obal, který kombinuje funkčnost ochrany displeje dnešních smartphonů s funkčností elektronické čtečky.

 

Hlavní nevýhodou displeje dnešních smartphonů a tabletů je při dlouhodobém čtení právě podsvícení displeje. Displej tak v podstatě svítí neustále uživateli do očí, což z hlediska dlouhodobého čtení není pro zdraví očí vhodné, navíc tyto displeje neustále čerpají energii z baterie. Výhodou elektronického papíru je právě fakt, že energii potřebuje jen k překreslení stránky. Zobrazení samotného textu tak žádnou energii nespotřebovává. Tato energetická nenáročnost tak dělá z displeje E-Ink ideálního kandidáta na spojení s dnešními mobilními telefony.

PocketBook CoverReader se dá jednoduše nasadit na smartphone a dovolí tak uživateli číst své knihy stejně pohodlně jako na jiné elektronické čtečce knih. Navíc spojení se smartphonem umožňuje také rychlé a jednoduché čtení dokumentů, e-mailů, článků stažených z Internetu nebo zobrazení zmeškaných hovorů a SMS zpráv přímo na displeji, který je vestavěný do obalu.

Aktuálně je obal kompatibilní s telefony Samsung Galaxy S4, společnost však plánuje rozšířit řadu těchto obalů i pro ostatní výrobce dnešních smartphonů jako je HTC, Sony a další modely společnosti Samsung.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení