Menu

Čtečky elektronických knih PocketBook mají nové rozhraní

20.05.2014 11:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Čtečky elektronických knih PocketBook mají nové rozhraní

Čtečky elektronických knih PocketBook mají nové rozhraní | foto: CHIP

Společnost PocketBook představila nové uživatelské rozhraní pro své čtečky elektronických knih, které je podle výrobce zaměření na pohodlí a komfort při čtení.

user-interface-1-nahled

Stanovenými prioritami při tvorbě nového uživatelského rozhraní byla jednoduchost a intuitivnost. Vizuálně lze nové uživatelské rozhraní PocketBook popsat jako minimalistické a dobře čitelné. Změny jsou patrné ve všech třech základních úrovních – v hlavním menu, knihovnách i aplikacích pro čtení.

Kompletně přepracováno je hlavní menu, které dříve tvořil seznam knih. Nově jsou na obrazovce hlavního menu zřetelně zobrazeny tři naposled čtené knihy a dále pod nimi poslední nahrané knihy do čtečky. Pokud uživatel potřebuje vidět více knih z dané skupiny, lze oba seznamy posouvat doprava. Díky snížení počtu položek na hlavní obrazovce se komunikace se čtečkou stává pohodlnější. Vše je přizpůsobeno tomu, k čemu je čtečka primárně určena – ke čtení.

Všechny ostatní aplikace se nachází ve dvou kontextových nabídkách, které jsou k dispozici v horní a spodní části pracovní plochy. „Nastavení“, které bylo dříve v podobě aplikace, se nyní stává samostatnou položkou nabídky. Ve stavovém řádku se zobrazují všechny „události“ a na ploše v horní části obrazovky jsou „obálkou“ zobrazována oznámení, jako například zprávy služby ReadRate. Pokud je v danou chvíli více oznámení, zobrazí se zároveň jejich počet.

Ke změně došlo také v „knihovně“. Každá kniha je zobrazena se zřetelně viditelnou grafikou obálky.  K dispozici je nová možnost klasifikovat typy jednotlivých knih a vytvořit tzv. „police“. Tak si uživatel může například vytvořit polici „detektivky“ do které vloží všechny knihy daného žánru. Vyhledávání knih je jednodušší a je možné zahrnout do něj různá kritéria, jako například roky vydání nebo autory.

I zobrazení samotných knih je minimalistické. Uživatele při čtení nic nerozptyluje. Uvidí pouze text a čísla stránek. Veškeré další informace, které může v průběhu čtení potřebovat, jsou k dispozici v kontextovém menu. Nabídka nastavení textu má dvě úrovně.

Každou čtečku PocketBook si uživatel může navíc nakonfigurovat podle vlastní volby. Uživatel může podle svých potřeb přidat nebo odstranit některé položky v kontextovém menu. Nové uživatelské rozhraní PocketBook bude nejprve použito ve dvou nových čtečkách, které budou představeny již během května 2014.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení