Menu

CZ.NIC reviduje data v registru domén .cz

09.12.2013 11:22 | Radek Kubeš + Přidat komentář
CZ.NIC reviduje data v registru domén .cz

CZ.NIC reviduje data v registru domén .cz | foto: CHIP

Ověřte si do 31.12.2013 údaje vašeho kontaktu, na který je registrovaná vaše doména a získáte 8GB flash disk zdarma. Každý 1 000. ověřený kontakt navíc získá iPad.

Revize dat v registru domén .CZ a s tím spojená možnost lepšího zabezpečení osobních dat držitelů – tyto dva cíle sleduje dnes spuštěná kampaň sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Kampaň poběží do konce tohoto roku, a to prostřednictvím přímé e-mailové komunikace na držitele domén. Předpokládá se také aktivní zapojení některých registrátorů. Každý držitel, který se do této aktivity zapojí, bude odměněn.

„Ověření údajů u jednotlivých kontaktů, na které jsou zaregistrovány domény s koncovkou .cz, povede k jejich většímu zabezpečení. Pokud držitelé domén převedou svůj kontakt pod službu mojeID, získají možnost používat službu Doménový prohlížeč. Ta nabízí efektivnější a snazší komunikaci s registrem domén a lepší přehled o registrovaných doménách. Všechny fyzické osoby, které si ověří své údaje, navíc budou moci skrýt svoji poštovní adresu ve veřejné části doménového registru,“ říká Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC.

Všichni, kteří se do kampaně zapojí a ověří si svůj kontakt do 31. prosince 2013, dostanou jako pozornost 8GB flash disk. Na každého 1000. ověřeného držitele potom čeká nový iPad.

Kampaň podporující správnost dat v registru a zvyšující jejich bezpečnost je jedním z řady projektů, kterými chce sdružení CZ.NIC zvyšovat kvalitu dat v registru.

dome

Zdroj: TZ CZ.NIC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    mě nedostanou

    Jinými slovy si za klíčenku koupí vaší identitu pro kontrolu vaší aktivity na nejnavštěvova­nějších českých webových stránkách. Dále do vás budou hustit, že zaplatit roční poplatek 1000,–Kč (s DPH?)je výhodná investice.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení