Menu

D-Link DUB-1340: USB 3.0 hub

03.08.2011 12:19 | Redakce Chip + Přidat komentář
D-Link DUB-1340: USB 3.0 hub

D-Link DUB-1340: USB 3.0 hub | foto: CHIP

Společnost D-Link uvedla na trh další novinku mezi produkty pro digitální domácnost. Vysokorychlostní 4-portový USB 3.0 hub propojí počítač s USB 3.0 zařízeními nové generace, jako jsou tiskárny, video kamery a externí pevné disky, rychlostí vyšší než kdykoli dříve.

D-Link DUB-1340 je vybaven technologií dle nového standardu USB 3.0, který přenáší data rychlostí dosahující až 4,8 GB/s. Je tedy 10 krát rychlejší než zařízení vybavené standardem USB 2.0.

Nový rozbočovač pracuje s jakýmkoliv USB zařízením a je zpětně kompatibilní se zařízeními odpovídajícími normám USB 1.0, USB 2.0, OHCI (Open Host Controller Interface) a EHCI (Enhanced Host Controller Interface).

DUB-1340 je možné propojit do kaskády s dalšími USB 3.0 rozbočovači. Pomocí 42 uzlů lze do hvězdy zapojit až 127 USB zařízení. Nový produkt umí pracovat bez externího napájení, což z něj může činit přenosný rozbočovač, anebo naopak díky připojení k napájecímu zdroji může napájet ostatní USB zařízení. Tento model má navíc nižší spotřebu energie než jeho předchůdci.

DUB-1340 bez problémů funguje s operačními systémy Windows, Mac nebo Linux, čímž jsou vyřešeny problémy s kompatibilitou a zařízení je tak automaticky detekováno i nainstalováno do počítače.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení