Menu

Další nepříjemnost Windows 11: otravná chyba zpomaluje počítač

19.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další nepříjemnost Windows 11: otravná chyba zpomaluje počítač

Další nepříjemnost Windows 11: otravná chyba zpomaluje počítač | foto: Windows/Unsplash

Systém Windows 11 se po svém uvedení nadále potýká s problémy. Tentokrát jde o nového Průzkumníka souborů. Související komplikace mohou vést k poklesu výkonu.

Opakovaně se objevují problémy s výkonem nových Windows 11. Aktuální komplikace se týká nového Průzkumníka souborů. Starý Pás karet (ribbon menu) byl nahrazen lištou s konkrétními funkcemi, které se často používají. Cílem bylo zajistit jejich lepší a rychlejší dostupnost. Nabídka rychlých funkcí se dynamicky mění podle toho, v jakém stavu se uživatel v prostředí Exploreru nachází.

Je s tím ale problém. Podle informací serveru Windows Latest, které zveřejnil v příspěvku "Windows 11 has another bug slowing down PCs, but a fix is coming", při procházení složkami může dojít k problémům s pamětí. V takovém případě lišta rychlých funkcí provádí mnoho zbytečných výpočetních operací, což vede k výrazné ztrátě výkonu. Chyba se také může vyskytnout při pohybu v prostředí Průzkumníku využitím kurzorových kláves.

Řešení pravděpodobně přijde s následující záplatou

Dobrou zprávou je, že Microsoft už pracuje na příslušné aktualizaci. Problém by měla vyřešit sestava 22478 systému Windows 11. Oprava bude pravděpodobně součástí příští aktualizace.

Problém s výkonem mají ve Windows 11 i procesory AMD. Důvodem je nesprávné využívání L3 cache paměti. Kvůli tomu ve srovnání se systémem Windows 10 může na některých počítačích dojít k poklesu výkonu až o 15 %. Řešení tohoto problému už ale bylo oznámeno a mělo by být v podobě bug fixu brzy k dispozici.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení