Menu

Další ThinkPad od Lenova

10.03.2015 10:11 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Další ThinkPad od Lenova

Další ThinkPad od Lenova | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila přírůstek do své rodiny notebooků ThinkPad. Je jím lehký a tenký notebook ThinkPad E550, který uživatelům nabídne lepší výkon grafiky i procesoru a také delší výdrž baterie v porovnání s předchozími modely. 

thinkpad-e550-a-nahled

ThinkPad E550 má v porovnání s modelem předchozí generace tenčí a lehčí design. Úhlopříčka 15,6palcového antireflexního displeje s volitelným Full HD provedením poskytne dostatek prostoru pro práci. Plynulý chod zajišťují notebooku procesory Intel Core spolu s RAM o velikosti až 16 GB a operačním systémem Windows 8.1 nebo volitelným downgrade na operační systém Windows 7.

thinkpad-e550-b-nahled

Pro náročnější prezentace nebo chvíle volna poslouží také nová generace diskrétní grafické karty AMD Radeon R7 M260 s kapacitou paměti až 2 GB. V porovnání s předchozím modelem mohou uživatelé podle výrobce počítat s až o 30 % vyšším výkonem grafiky a 10% navýšením výkonu procesoru.

ThinkPad E550 váží 2,35 kg. V porovnání s předchozí generací notebooků nabízí tento model také až 20% zlepšení životnosti baterie. Ta dosahuje až 9 hodin na jedno nabití. Notebooku nechybí ani technologie Lenovo OneLink pro připojení dokovací stanice jediným konektorem. Uživatelé se nemusí obávat ani o bezpečnost svých dat, kterou zajišťuje čtečka otisků prstů a u modelů s integrovanou grafickou kartou i TPM čip. Notebook Lenovo ThinkPad E550 je dostupný za cenu od 19 290 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení