Menu

Další zrcadlovka bez zrcátka

07.04.2012 15:31 | Redakce Chip + Přidat komentář
Další zrcadlovka bez zrcátka

Další zrcadlovka bez zrcátka | foto: CHIP

Panasonic nabízí v kategorii kompaktů s výměnnými objektivy nejširší nabídku. Tu navíc rozšířil od alší model Lumix GF5, což je nástupce GF3. Předností fotoaparátu se systémem Micro 4/3 je snadné ovládání přes dotykový displej a režim inteligentní automatiky.

Od svého předchůdce GF3 se nová zrcadlovka bez zrcátka GF5 liší lepším ergonomickým řešením úchytu (má zvětšený úchop pro pravou ruku a lépe se tak drží) a displejem s vyšším rozlišením. Srdcem je přepracovaný snímač Live MOS Micro 4/3 s rozlišením 12,1 MPix, který doplňuje obrazový procesor Venus Engine. Fotografovat lze s citlivostí až do ISO 12800.
Velký displej s úhlopříčkou 7,6 cm a nově i velmi vysokým rozlišením 920 000 bodů slouží nejen k tvorbě kompozice a prohlížení snímků, ale také k ovládání. Panasonic vylepšil své grafické uživatelské rozhraní a na displeji lze například automaticky ostřit na vybraný bod, případně i mačkat spoušť. Po zaostření fotoaparát sám sleduje vybraný objekt a přeostřuje na něj i při pohybu.
Kromě fotografování zvládá fotoaparát GF5  natáčení videozáznamů ve vysokém rozlišení 1920 x 1080 bodů. Uživatel může volit mezi formáty AVCHD a MP4. Panasonic Lumix GF5 se na našem trhu začne prodávat za maloobchodní cenu pod 15 000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení