Menu

Darkweb: správci tržnice Evolution zmizeli s 12 miliony

23.03.2015 09:47 | Karel Kovar + Přidat komentář
Darkweb: správci tržnice Evolution zmizeli s 12 miliony

Darkweb: správci tržnice Evolution zmizeli s 12 miliony | foto: CHIP

V temné části internetu je v poslední době „veselo“. Prodejci zbraní, drog a ukradených dokladů přišli o další milióny dolarů. Jak se k tomu postaví?

V několika článcích v minulých číslech Chipu jsme vám představili tu temnější část internetu, související s anonymizačním nástrojem jménem TOR. Zmiňovali jsme se o boji úřadů proti nelegálním obchodům, které končí raziemi a eliminací části obchodů a tržišť. Nezmínili jsme se ale ještě o jednom fenoménu – o podvádění.

Mezi poměrně oblíbenou činnost některých podvodníků patří založení tržiště, jehož autoři po vybudování pověsti zmizí i s penězi jiných podvodníků nebo drogových dealerů. Před několika dny se to podařilo dvěma podvodníkům známými pod přezdívkami Verto a Kimble, kteří jako správci tržiště Evolution zmizeli i s bitcoiny v hodnotě přibližně 12 miliónů dolarů…

Na ostatních fórech teď vládnou diskuze, zda šlo o naplánovanou akci státních orgánů, nebo si dva podvodníci teď užívají někde v Karibiku a doufají, že je podvedení nevystopují…

 

2015-04-dark1-nahled

Darkweb: tržiště Evolution

Další podrobnosti najdete v článku portálu NakedSecurity.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení