Menu

Dell a jeho nové notebooky

30.08.2018 17:09 | Josef Mika + Přidat komentář
Dell a jeho nové notebooky

Dell a jeho nové notebooky | foto: CHIP

IFA 2018: Dell se na berlínském veletrhu pochlubil vylepšeným portfoliem modelů Inspiron, XPS a Vostro. Kombinují pěkný design, špičkové materiály a vysoký výkon. Těšit se na ně můžeme od konce roku.

Každý počítač Dell určený pro spotřebitele a malé firmy bude také dodáván s řešením Dell Mobile Connect, které umožňuje bezdrátový přístup k jejich smartphonům prostřednictvím PC. Jedná se vlastně o program, který zrcadlí obrazovku připojeného smartphonu a poskytuje upozornění na příchozí zprávy a hovory. Dell uvádí, že od ledna 2018 už bylo prostřednictvím řešení Dell Mobile Connect zpracováno více než deset milionů telefonních hovorů a textových zpráv. Letos na podzim pak tento software přinese novou úroveň propojení iPhonu a PC, které nabídne více než jen textové zprávy a hovory. Propojení s notifikacemi aplikací pro iOS, jako jsou zprávy aplikace WhatsApp, připomenutí kalendáře a další, se přes Dell Mobile Connect zobrazí na počítači Dell. 

Notebook Inspiron 15 5000

Nový Inspiron 15 5000 (5580) je v nabídce v celé řadě výrazných barevných provedení. Dva tenké okraje mu dodávají stylový vzhled. Port USB Type-Cposkytuje podporu dodávání energie a zobrazení a vypínač je možné doplnit volitelnou čtečkou otisku prstů. Vlastnosti tohoto produktu doplňují 32 GB paměti DDR4, nejrůznější možnosti úložiště včetně jednotek SSD a duálních jednotek, volitelná samostatná grafická karta včetně možnosti čipu NVIDIA GeForce® MX150 a volitelná podsvícená klávesnice.

Vylepšení řady XPS 13

Vlajková loď společnosti Dell, model XPS 13, je nejmenší a podle Dellu také nejvýkonnější 13palcový notebook ve své třídě. Nyní je vybaven procesorem Intel i3 8. generace. Verze XPS 13 Developer Edition se nyní dodává s operačním systémem Ubuntu 18.04 LTS s dlouhodobou podporou na pět let.

Kromě toho je i model XPS 13 2v1, který představuje nejmenší 13palcové zařízení 2v1 na světě, nyní vybaven nejnovějšími procesy Intel 8. generace.

Notebooky Vostro 14 a 15 5000 pro rostoucí malé firmy

Dell rozšiřuje svou řadu Vostro o nové notebooky Vostro 14 a 15 5000, které se zaměřují na produktivitu a bezpečnostní funkce vyžadované malými firmami. I tyto stroje jsou vybaveny procesory Intel Core 8. Generace a portem USB-C, volitelnou čtečkou otisku prstů podporující jednotné přihlašování a dvěma tenkými okraji displeje. Nové notebooky Vostro jsou navrženy s ohledem na svou cílovou skupinu, kterou jsou malé firmy. Nabízejí proto hardwarové zabezpečení TPM (Trusted Platform Module) 2.0. V kombinaci s technologií Peak Shift, která snižuje spotřebu energie díky automatickému přepínání systému na napájení z baterie během určitých časů, pomáhají tyto jednoduché a zároveň důležité funkce firmám k efektivnímu a bezproblémovému chodu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení