Menu

Dešifrovací nástroj pro ransomware Polyglot/MarsJoke

16.10.2016 21:19 | Karel Kovar + Přidat komentář
Dešifrovací nástroj pro ransomware Polyglot/MarsJoke

Dešifrovací nástroj pro ransomware Polyglot/MarsJoke | foto: CHIP

Bezpečností experti ze společnosti Kaspersky zveřejnili nástroj pro obnovu souborů zašifrovaných ransomwarem Polyglot, známým také jako MarsJoke.

Útoky ransomwaru patří k nejzákeřnějším a nejvíce nepříjemným projevům malwaru. Naštěstí proti nim bojují některé antivirové firmy a vytváří nástroje na dešifrování postižených dat. Mezi nejaktivnější v této oblasti patří společnost Kaspersky, což znovu potvrdila i před několika dny, kdy uvolnila nástroj pro obnovu souborů zašifrovaných ransomware Polyglot, známým také jako MarsJoke. Dešifrovací nástroj využívá chyby, kterou tvůrci ransomware Polyglot pro programování vyděračského programu.

Dešifrovací nástroj najdete na adrese http://media.kaspersky.com/utilities/VirusUtilities/EN/rannohdecryptor.zip, a brzy se objeví i s návodem na specializovaném webu Kaspery, Europolu a společnosti Intel na https://www.nomoreransom.org/decryption-tools.html popřípadě na https://noransom.kaspersky.com/.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení