Menu

Digitální Chip se má čile k světu

31.10.2014 17:52 | Martin Kučera + Přidat komentář
Digitální Chip se má čile k světu

Digitální Chip se má čile k světu | foto: CHIP

V současné době už čte placenou elektronickou verzi Chipu přes 1 100 čtenářů a toto číslo denně rychle roste.

Na konci května spustila redakce časopisu Chip novou digitální verzi svého měsíčníku. Rozhodnutí změnit distribuční platformu souviselo zejména s neřešitelnými potížemi na zařízeních s operačním systémem Android a nedostupná přímá komunikace se čtenáři.

notebook-chip400

Nová čtečka Chip CZ na bázi systému Coverpage umožňuje čtení časopisu na libovolných smartphonech, tabletech a počítačích a přináší řešení i pro snadnou on-line distribuci doprovodného softwaru, který bývá v papírové verzi uložen na DVD. Čtenáři mohou čtečku používat současně až na třech zařízeních bez ohledu na operační systém a sami si mohou seznam těchto zařízení spravovat.

V době uvolnění nově čtečky dostali všichni předplatitelé tištěného Chipu zdarma přístup k digitální verzi v rámci jejich aktivního předplatného. Během pěti měsíců tento přístup využilo 67 procent předplatitelů, což lze hodnotit jako velmi dobré číslo, a to i s ohledem na to, že se u čtenářů Chipu dal zájem o technickou novinku předpokládat.

V současné době už čte placenou elektronickou verzi přes 1 100 čtenářů a toto číslo denně rychle roste. Situace se kvapně mění i na tradičním slovenském trhu, kde je tištěný časopis zatížen distribučními poplatky a proto zájemci raději volí výrazně levnější a snadno dostupnou verzi digitální.

Cenová politika

Cena jednotlivého digitálního čísla byla stanovena na 99 Kč, roční předplatné vyjde na 1 111 Kč (93 Kč/číslo), kombinované roční předplatné s papírovým časopisem stojí 1 500 Kč. Novinkou je kombinované předplatné 1 papír + 15 digitál za 1 500 Kč pro školy a školská zařízení. Digitální Chip se dá pořídit i v obchodech App Store, Google Play a Publero, nově ho ve svém systému Alza Media nabízí také internetový obchod Alza.cz.

Více informací o digitálním časopisu Chip.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nejde nainstalovat ctecka

  Dobry den
  Při spusteni souboru chip-cz-153 exe se pouze objevi rozbalovaci tabulka a tim veskera instalace konci. Vubec nedojde na potvzeni s adobe a dokonceni instalace. Mam win 10cz. Zkousel jsem instal i jako spravce.

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Chyba při instalaci

  Reakce na Kouřil František: Jaký operační systém používáte?

  Reagovat na komentář

  čtečka Chip CZ

  Nejde mi nainstalovat čtečka Chip CZ .uprostřed instalace hlasé chybu 0.
  Co dělám chybně ?
  Děkuji za radu.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení