Menu

Digitální televize pro Android

09.05.2014 13:29 | Josef Mika + Přidat komentář
Digitální televize pro Android

Digitální televize pro Android | foto: CHIP

Na trh se dostává zajímavý doplněk pro tablety a telefony s Andoidem: Evolveo XtraTV stick jako miniaturní DVB-T přijímač, který umožní příjem digitálního televizního vysílání z Android zařízení.


K mobilnímu sledování TV tak nepotřebujete připojení na internet nebo Wi-Fi signál, XtraTV stačí zasunout do microUSB portu a nainstalovat bezplatnou aplikaci z Google Play. Sledovat můžete všechny bezplatně dostupné DVB-T kanály. Zařízení podporuje elektronického průvodce programy (EPG), funkci posunutého sledování (TimeShift) a má automatické i ruční ladění.

xtratv-nahled

XtraTV se do Android zařízení připojuje přes microUSB port.

Rozhodující pro kvalitu sledování TV bude síla a kvalita DVB-T signálu. Tam, kde je signál slabší, lze využít větší DVB-T anténu s kabelem a magnetem, která je součástí balení. Co se Android zařízení týče, vedle microUSB portu musí mít alespoň 1 GB RAM, Dual Core procesor s podporou NEON nebo Tegra 3 a musí podporovat USB host mode (OTG). Příslušná aplikace běží na Androidu 4.0.3. a vyšším. Cena XtraTV je zhruba 850 Kč.

Test tohoto zajímavého zařízení brzy přineseme v Chipu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení